Oyunlarda kasma problemi

athelus

Kilopat
Mehabalar arkadaşlar.
Büyük bir problemim var. Çözemedim bir türlü. Önceden HD6850, Phenom 965 be ve samsung hd 502hj sistem kullanıyordum. Bir problemim yoktu. Sonra hdd değiştirdim. Sonra ekran kartı ve sonrada işlemci değiştirdim. Şimdi söyleyeceğim problemleri yaşamaya başladım. Bazen internette izlediğim videolarda kücük kasıntılar, oyunlarda uzak detay ve karakterler çoğaldıkca binalar gözüktükçe kasmalar.
Çözünürlük düşürsem dahi mesela fps 40 a düşüyor. 1920 1080 , 800 600 da da aynı. Ne yükselme var ne de azalma. Mesela anakarttan şüphelendim arkadaştan msi 990fxa gd65 aldım. Problem devam ediyor. Ramleri memtest86da test ettim problem yok, harddiskte bad sector yok ve tüm health bölümünde olanlar 'ok'. Önceki anakartım ve bu anakarta 7870 ,r9 270x,gtx 660 ile denedim karttan karta göre %3 4 azaldı ama bariz kasma ve takılmalar var. BF4 de ultrada da olsa lowda da olsa uzak detay ve binalara baktığımda kasmalar var.
World of Tanksta zoom açtığımda 1 saniyelik donmalar var. Eski oyunlardad a aynı problem var. Yani hiç bir oyunda akıcılık yok. Oyunlar eskide olsa yenide olsa. Başka bir psu elimde olmadıgı için deneyemedim. Ekran kartını stabilite programlarında denedim. Bazı programları başlattığımda %100 gpuda mouse kasıyordu sürekli zor kapatıyordum benchleri. Bu herkesde mi aynı? İşlemciyi prime 95 ile test ettim problem yok. Önceki kartımda boşta 24 dereceydi şimdi 32 derece, bir sorun yok. Ekran kartıda max 60 65 görüyor. Denediğim işletim sistemleri; win7 ultimate 64 bit - win 8.1 64 bit bioslar güncel.
Yardımlarınızı bekliyorum.

sistem
fx 6300 @ 3.8
msi 990fxa-gd65
gskill ripjaws 1600 mhz c9 8gb single
msi r9 270x
wd caviar black 1 tb
highpower 600w performance

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'yi başka bir bilgisayara tak ve formatla. Daha sonra tekrar kendi bilgisayarına tak. Temiz bir Windows 8.1 Pro x64 kur. Driver'leri ana yerlerinden indir. Daha sonra CCleaner'i kur. İleride işine yarayacak. Daha sonra sorun devam ederse Bios pilini ters tak ve boşalmasını bekle. Sonra düzelt ve bilgisayarı aç. Daha sonra MSI'ın ana sitesinden son çıkan Bios güncellemesini kur. Sorun kalmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişeceğini mi sanıyordunuz? Oyunlar için ekran kartı önemlidir. Diğer bileşenleri değiştireceğinize ekran kartınızı değiştirseydiniz.

Ekran kartını yeni aldım ve eski sistem parçalarını değiştirdim sadece yenileme amacıyla. Ben sadece problemim neyde olabilir diye sordum, sonuçta her yerimden para akmıyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı