Oyunlarda Mavi, Kırmızı ve Beyaz Pikseller Çıkıyor

Deno07

Hectopat
Daha fazla  
League of Legends, PUBG Lite ve PUBG Steam oyunlarını oynarken ekranımda ilginç kırmızı ve beyaz noktalar beliriyor ve çizilme oluyor. Sistemimi 3 aydır kullanmaktayım ilk kez bu sorun ile karşılaştım yardım eder misiniz?
-Sistem-
  • Ekran Kartı: MSI Armor RX570 4 GB
  • İşlemci: R5 2600
  • RAM: 8 GB BALLISTIX SPORT DDR4 3000MHz
  • Anakart: MSI B350M PRO-VD Plus
Sorunum 1.png
Eki Görüntüle 422310
Sorunum 3.png

@Glorfindel

Bas bas bağırıyoruz diyen sensin. Niye malum olsun ki? Ortada. Ayrıca marka aşığı olsam şu an GTX 1070 değil, AMD bir ekran kartı kullanıyor olurdum.

Mesajının geri kalanına cevap vermeyeceğim. Moderatör arkadaşlar gerekeni yapacaktır.

Konuyu açan arkadaş için:

Farklı bir ekran kartında da böyle problem olduğuna göre, anakarttan şüphelenmek gerek.

Son düzenleme:
@Glorfindel

Bas bas bağırıyoruz diyen sensin. Niye malum olsun ki? Ortada. Ayrıca marka aşığı olsam şu an GTX 1070 değil, AMD bir ekran kartı kullanıyor olurdum.

Mesajının geri kalanına cevap vermeyeceğim. Moderatör arkadaşlar gerekeni yapacaktır.

Konuyu açan arkadaş için:

Farklı bir ekran kartında da böyle problem olduğuna göre, anakarttan şüphelenmek gerek.
Bas bas bağırıyoruz mecazdır yalnız. 😀 Anakart sorunlu buradan yana kafamızda soru işareti yok fakat ekran kartına baktırmanı öneririm. Aynı veya başka sorunlar yaşatabilir. Ben hala durduk yere sıfır bir anakartın sebep yokken soket sorunu yaşayacağını sanmıyorum. Tetikleyicisi var.

Herşey için teşekkürler kasayı komple vatan bilgisayara teslim ettim sorunu tespit edip haber verecekler gelişmeleri buradan paylaşacağım aynı sorunu yaşayan arkadaşlar icin.
Güncelleme: Sorunun ekran kartında olduğunu söylediler ve ekran kartım garantiye gönderildi.
Güncelleme 2 : Ekran Kartımın iade veya değişim onayı aldı. Vatan Bilgisayardan yeni bir MSI RX 570 aldım. 10 günde (Cumartesi Pazar dahil) onayı alıp yeni kartımı aldım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı