Oyunlarda Özgüven Sorunu

ynsemreoz

Femtopat
Merhaba arkadaşlar. Online oyunlara tek başıma girdiğimde oynayış açısından gayet tatmin oluyorum ve iyi de bir performans sergiliyorum. Fakat arkadaşlarımla girince (özellikle CSGO) tek iken gösterdiğim performanstan eser kalmıyor. Heyecan yapıyorum, kötü oynamaya başlıyorum. Bunun sebepleri neler olabilir? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

aydos_33

Centipat
Makaleler
1
Yer
39.92511154100087, 32.83730280415794
Cevap soruda :)

Heyecan yapıyorum, kötü oynamaya başlıyorum.

Muhtemelen arkadaşlarınıza karşı hırslı birisiniz. Bir çekişme falan var. Heyecanlanmayın. Tek başınıza oynadığınız zamanki gibi yapın.

mr.esat

Centipat
Yer
Konya
Oyunu oynadıkça alışırsın.
Bu arada neden heyecan yapıyorsun ki?

A8 9600

Picopat
Yer
Anakart
Merhaba arkadaşlar. Online oyunlara tek başıma girdiğimde oynayış açısından gayet tatmin oluyorum ve iyi de bir performans sergiliyorum. Fakat arkadaşlarımla girince (özellikle csgo) tek iken gösterdiğim performanstan eser kalmıyor. Heyecan yapıyorum, kötü oynamaya başlıyorum. Bunun sebepleri neler olabilir? Teşekkür ederim.

İlk 2 raundta arkadaşlarınıza bomba atın. :D sonra siz mutlu olunca o stres ufaktan kaçacak. Daha iyi oynayacaksınız. Rahat olun.

Zamani Çocuk

Decipat
Yer
Sakarya
Çünkü genelde tek başına oynuyorsunuz ve kendinizi bu yönde eğitmiş oluyorsunuz. Genel olarak arkadaşlarınızla oynasaydınız, bu seferde tek girdiğiniz zaman kötü oynamış olacaktınız. Bu durum böyledir. Bende genelde tek oynarken çok iyi oynarım.

raven04

Centipat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Online oyunlara tek başıma girdiğimde oynayış açısından gayet tatmin oluyorum ve iyi de bir performans sergiliyorum. Fakat arkadaşlarımla girince (özellikle CSGO) tek iken gösterdiğim performanstan eser kalmıyor. Heyecan yapıyorum, kötü oynamaya başlıyorum. Bunun sebepleri neler olabilir? Teşekkür ederim.
Bendede öyleydi fakat bu problemin üstüne gide gide çözdüm.

WiSo

Picopat
Çözüm basit. Samimi olduğunuz kişilerle oynayın. Bir şey ispat etmek zorunda olmadığınız kişilerle. Ornegin ben kuzenimle oynarken hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Başka biri olunca saçma saçma oynuyorum. Belkide yapmayacağım hataları yapıyorum oyunda.

EQUARIA

Centipat
Makaleler
3
Sebep basit hocam. Sürekli konuşup görüştüğünüz insanların sizi kötü oynayışınız yüzünden oyunlarına almamalarından ve sizle dalga geçmelerinden korkuyorsunuz. Öncelikle oyundan tanımadığınız biri bulup duo girin. Forum ve Discord sunucularından da bulabilirsiniz. Nasıl olsa tanımıyorsunuz. Zamanla kaygınız geçer rahat oynarsınız. Ayrıca unutmayın ki strese girdikçe daha kötü oynarısnız daha kötü oynadıkça stresiniz artar. Paradokstur yani bu...

SalihErdemYildiz

Femtopat
Cevap soruda :)

Muhtemelen arkadaşlarınıza karşı hırslı birisiniz. Bir çekişme falan var. Heyecanlanmayın. Tek başınıza oynadığınız zamanki gibi yapın.

Kardeşim bak açıklamana baktım. "güzele bakmak sevaptır." yazıyor. Doğrusu "güzel bakmak sevaptır." olacak. Gerçekten insanları yanlış yönlendirmen doğru değil. Bir de sevap kazanmamız için yazdım demen beni daha fazla bunu yazmak için tetikledi. Umarım düzeltirsin. İyi günler :)

Yukarı