Oyunlarda Özgüven Sorunu

ynsemreoz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Online oyunlara tek başıma girdiğimde oynayış açısından gayet tatmin oluyorum ve iyi de bir performans sergiliyorum. Fakat arkadaşlarımla girince (özellikle CSGO) tek iken gösterdiğim performanstan eser kalmıyor. Heyecan yapıyorum, kötü oynamaya başlıyorum. Bunun sebepleri neler olabilir? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendine güvenmiyorsun ve bir an küçük düşeceğini sanıyorsun ve bu düşünceden vazgeçemiyorsun. Bir de arkadaşım dediğin kişiler dalga tipler ise vay haline...

Oyunu oynadıkça alışırsın.
Bu arada neden heyecan yapıyorsun ki?

Merhaba arkadaşlar. Online oyunlara tek başıma girdiğimde oynayış açısından gayet tatmin oluyorum ve iyi de bir performans sergiliyorum. Fakat arkadaşlarımla girince (özellikle csgo) tek iken gösterdiğim performanstan eser kalmıyor. Heyecan yapıyorum, kötü oynamaya başlıyorum. Bunun sebepleri neler olabilir? Teşekkür ederim.

İlk 2 raundta arkadaşlarınıza bomba atın. :D sonra siz mutlu olunca o stres ufaktan kaçacak. Daha iyi oynayacaksınız. Rahat olun.

Çünkü genelde tek başına oynuyorsunuz ve kendinizi bu yönde eğitmiş oluyorsunuz. Genel olarak arkadaşlarınızla oynasaydınız, bu seferde tek girdiğiniz zaman kötü oynamış olacaktınız. Bu durum böyledir. Bende genelde tek oynarken çok iyi oynarım.

Merhaba arkadaşlar. Online oyunlara tek başıma girdiğimde oynayış açısından gayet tatmin oluyorum ve iyi de bir performans sergiliyorum. Fakat arkadaşlarımla girince (özellikle CSGO) tek iken gösterdiğim performanstan eser kalmıyor. Heyecan yapıyorum, kötü oynamaya başlıyorum. Bunun sebepleri neler olabilir? Teşekkür ederim.
Bendede öyleydi fakat bu problemin üstüne gide gide çözdüm.

Çözüm basit. Samimi olduğunuz kişilerle oynayın. Bir şey ispat etmek zorunda olmadığınız kişilerle. Ornegin ben kuzenimle oynarken hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Başka biri olunca saçma saçma oynuyorum. Belkide yapmayacağım hataları yapıyorum oyunda.

Sebep basit hocam. Sürekli konuşup görüştüğünüz insanların sizi kötü oynayışınız yüzünden oyunlarına almamalarından ve sizle dalga geçmelerinden korkuyorsunuz. Öncelikle oyundan tanımadığınız biri bulup duo girin. Forum ve Discord sunucularından da bulabilirsiniz. Nasıl olsa tanımıyorsunuz. Zamanla kaygınız geçer rahat oynarsınız. Ayrıca unutmayın ki strese girdikçe daha kötü oynarısnız daha kötü oynadıkça stresiniz artar. Paradokstur yani bu...

Cevap soruda :)

Muhtemelen arkadaşlarınıza karşı hırslı birisiniz. Bir çekişme falan var. Heyecanlanmayın. Tek başınıza oynadığınız zamanki gibi yapın.

Kardeşim bak açıklamana baktım. "güzele bakmak sevaptır." yazıyor. Doğrusu "güzel bakmak sevaptır." olacak. Gerçekten insanları yanlış yönlendirmen doğru değil. Bir de sevap kazanmamız için yazdım demen beni daha fazla bunu yazmak için tetikledi. Umarım düzeltirsin. İyi günler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı