Oyunlarda Olmasını İstemediğiniz, Sevmediğiniz Şeyler

Battleroyale oyunların da pusucuların olmadığı bir dünya istiyorum. Alan dışından birinin kurşununa ölmediğim bir dünya...

Yoldaşların gev gev sabaha kadar konuşması.
Oyuncu dışı karakterlerin boş yapması.
Oyunun en güzel yerinde oyunun çökmesi.
Açık dünyanın boş olması ve bana özgürlük vermemesi.
Oyunun %90'nın amele görevleriyle dolu olması.
Oyunun optimizasyon sorunu olması.
Fragmandaki grafiklerle oyunun grafikleriyle aynı olmaması.
Zamanlı görevlerin olması.
Karakter gelişiminin kötü olması.
Atmosferi yeteri kadar iyi verilmemesi.
Yapay zekanın zekası olmaması.
Oyunun aynı görevleri tekrar tekrar yaptırması.
Düşmandan temizlediğim bölgenin iki gün sonra tekrar aynı düşmanların gelmesi.
Ana görevlerden ilerlemek için yan görevleri yaptırmaya zorlaması.
RYO oyunlarında seçimlerin oyuna etki etmemesi.
Oyunun sonlarının birbirine yakın olması veya tek bir sonu olması.
Düşmana bütün mühimmatımı harcamama rağmen ölmemesi düşmanın bana tek atması.
Oyunda polisin arabama durduk yere çarpması bundan dolayı aranma seviyemin yükselmesi.
Tek kişilik oyunlar çıktıktan sonra bedava içerik gelmemesi ve bütün DLC'lerin paralı olması.
Online oyunlarda bir hata yaptım diye sorgusuz sualsiz oylama başlatılması ve %99 oyundan atılmamla sonuçlanması.
Online oyunlarda kadın sesi duyunca kendinden geçmiş ergenlerin çıldırması ve sadece kadın olduğu için her söylediğini yapmaları.
Online oyunlarda benim indirdiğim düşmanı sadece KD kasmak için takım arkadaşımın öldürmesi.
Oyunların P2W olması.

Son düzenleme:
Single oyunlarda pompalı tüfekle kapının/duvarın arkasında bekleyen adamlar. O adamlar varya o adamlar, az klavye kırdırıp saç baş yoldurmadılar bize.
Multiplayer'de daha kanser. Battlefield sersinin bütün oyunlarında vardır bu. Adam bir tane eve kamp kurar, orayı üssü belirler ve gelene geçene tek atar. İlla bu tarz oluşumların önüne geçmek için, tank ile o eve girmeniz lazımdır, yoksa hayatta o adamı alamazsınız.

Multiplayer'de daha kanser. Battlefield sersinin bütün oyunlarında vardır bu. Adam bir tane eve kamp kurar, orayı üssü belirler ve gelene geçene tek atar. İlla bu tarz oluşumların önüne geçmek için, tank ile o eve girmeniz lazımdır, yoksa hayatta o adamı alamazsınız.
Özellikle Max Payne 1-2 ve Mafia City of Lost Heaven bu konuda beni çıldırttı. Tam bölümün/görevin sonuna gelmişken pompalılı bir adi tarafından gebertilmek beni çıldırtıyordu :)

Merhaba dostlarım, herkesin oyunlarda görmekten bıktığı klişeler vardır. Konunun amacı oyunlarda olmasını istemediğiniz, sevmediğiniz o klişelerin neler olduğunu yazmanız.

Tek başımıza eğitimli yüzlerce askeri öldürmek. Ben cidden bıktım bu tarzdan. Oyunun verdiği 10 görevin illa ki 1 tanesi bir üsse, gizli bir yere sessizce sızmaktır. Tamam hadi o kadar yüzlerce eğitimli askerin arasından arkadaşlarını 3 metre yanında öldüre öldüre ilerlemeyi başardın, yapay zeka çöptür vs. ama nasıl olur da bir çatışma çıkartıp o yüzlerce askerin hepsini temizlersin? :) temizlersin, destek ekip gelir onları da temizlersin.

Eminim sizlerinde bu tarz bıktığı şeyler vardır.

Terminator oyunlarındaki Terminator'ler şöyle düşün sen dünyadaki evet dünyadaki bütün savaş tekniklerini bilen bir robot pardon sibernetik organizmasın ve 3 4 mermiye iniyorsun biraz dövüş ne bileyim siper falan al ya da mermin bittiği zaman saldırsana neden mermi değiştiriyorsun mermi değiştirde siper al neden namlumun ucundayken mermi değiştiriyorsun kaçsana siper alsana yakın dövüşe girsene bana dalsana.

Bir de just caos 3 için aynısı geçerli sen generalin güvenliğisin ama namlumun ucunda mermin bitiyor ve paniklemiyorsun bile siper almaya tenezzül bile etmiyorsun.

Ve Hitman bak suikastçı olduğumu anladınız neden generali korumuyorsunuz 2 tane güvenlikle birlikte odaya gitmeye çalışıyorlar özel bir askerin güvenliğin göz göre göre bak general namlumun ucunda üzerine falan atlayın niye bana sıkmaya çalışıyorsunuz general bana yalvarıyor yok hala generali korumaya çalışmıyorlar adamlara sıkmıyorum generali kurtarabilirler ama hala bana sıkıyorlar siper aldım kaçmaya çalışıyorum onlardan yine generalin kolundan tutup bir yere götürmüyorlar.

Aptal yan görevlerle açık dünya. Oyun delisi bir insan olarak yeryüzünde sadece bu tarz oyunlar kalsa dahi oynamam. (Bkz: Ubisoft) Bunun yegane sebebi ise kapitalizmin oyun sektörüne sıçramış olmasından kaynaklı, oyun saati pompalama.

Yeni konular

Geri
Yukarı