Oyunlarda pikseller neden titreşir?

erenc123

Kilopat
Daha fazla  
Her oyunda bu kadar belli olmuyor ama genelde ağır grafikli oyunlarda çok kendini gösteriyor. Ekran kartı daha yeni; monitörse birkaç senelik 60Hz Samsung bir monitör. Sebebi ne olabilir sizce?

Dosya Ekleri

• 8C355E65-CA68-4A53-81C5-8871F3EFF6A4-min.jpeg
    8C355E65-CA68-4A53-81C5-8871F3EFF6A4-min.jpeg
    247,5 KB · Görüntüleme: 85
Biraz zor hocam ekran kartında olması.

Hocam şu an hiçbir şey beni bu kadar rahatlatmazdı teşekkür ederim :D. Kart farklı sorunlardan ötürü 2 defa daha servise gitti sonra sorunun kartta değil APU işlemcide olduğunu fark ettim. Bu sıradada tabii kartı biir çok gez PCI slotuna tak çıkar yapmak zorunda kaldım. Ne kadar dikkatde etsem insan endişeleniyor başına bir şey gelmiş midir diye :D.

Hocam şu an hiçbir şey beni bu kadar rahatlatmazdı teşekkür ederim :D. Kart farklı sorunlardan ötürü 2 defa daha servise gitti sonra sorunun kartta değil APU işlemcide olduğunu fark ettim. Bu sıradada tabii kartı biir çok gez PCI slotuna tak çıkar yapmak zorunda kaldım. Ne kadar dikkatde etsem insan endişeleniyor başına bir şey gelmiş midir diye :D.

Bana VGA dönüştürücude sorun var gibi geliyor hocam. Onu değiştir dene.

Biraz zor hocam ekran kartında olması.

Yeni fark ettim masaüstündede dikkatli bakınca titreşmeler var hocam bu şekilde. Monitörün panelinden ya da flicker Free özelliğinin olmayışından kaynaklı olabilir

Bana VGA dönüştürücude sorun var gibi geliyor hocam. Onu değiştir dene.

Normalde HDMI ile bağlanıyorum hocam kabloyu değiştirdim fakat sonuç değişmemişti. Monitörün bir de VGA girişi var ama ekran kartında yok. Dönüştürücüyü o yüzden aldım.

Yeni fark ettim masaüstündede dikkatli bakınca titreşmeler var hocam bu şekilde. Monitörün panelinden ya da flicker Free özelliğinin olmayışından kaynaklı olabilir.

Normalde HDMI ile bağlanıyorum hocam kabloyu değiştirdim fakat sonuç değişmemişti. Monitörün bir de VGA girişi var ama ekran kartında yok. Dönüştürücüyü o yüzden aldım.

Tamam hocam dene bakalım sen sonucu yaz.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-04-22 at 13.39.19.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-22 at 13.39.19.jpeg
    236,4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı