Oyunlarda ping sorununu modem değiştirmek çözer mi?

Alfabiski

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. 50 megabit bir interneti evde 4 kişi kullanıyoruz. Modem Archer VR300(TP-Link). Ethernet'le bağlıyım. Fakat evdeki diğer kullanıcılardan kaynaklı oyunlarda gecikme yaşıyorum. Ev iki katlı, bir kullanıcı yukarıda, iki kullanıcıda aşağıda. Toplam 3 telefon, bir bilgisayar Wi-Fi olarak ve ben de Ethernet'le bağlıyım. Oyunlarda bariz bir ping sorunu yaşamıyorum ama gecikmeler oluyor. İki çözüm yolu düşündüm. Birincisi iyi bir modem alıp denemek. İkincisi ise eve ayrı bir internet bağlatıp o interneti de sadece kendim kullanmak. Sizce modem yenilemek yeterli olacak mıdır yoksa ayrı bir internet daha kesin bir çözüm mü olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 50 megabit bir interneti evde 4 kişi kullanıyoruz. Modem Archer VR300(TP-Link). Ethernet'le bağlıyım. Fakat evdeki diğer kullanıcılardan kaynaklı oyunlarda gecikme yaşıyorum. Ev iki katlı, bir kullanıcı yukarıda, iki kullanıcıda aşağıda. Toplam 3 telefon, bir bilgisayar Wi-Fi olarak ve ben de Ethernet'le bağlıyım. Oyunlarda bariz bir ping sorunu yaşamıyorum ama gecikmeler oluyor. İki çözüm yolu düşündüm. Birincisi iyi bir modem alıp denemek. İkincisi ise eve ayrı bir internet bağlatıp o interneti de sadece kendim kullanmak. Sizce modem yenilemek yeterli olacak mıdır yoksa ayrı bir internet daha kesin bir çözüm mü olur?

Hocam 50 Megabit interneti 4 kişi kullanıyorsa biri 2K video izlemediği sürece ya da biri indirme yapmadığı sürece ping çıkmaması lazım. Üstteki arkadaşın dediği gibi bir hız testi yapın ms yüksek ise ya da download düşük ise servis sağlayıcınızı arayıp durumu bildirin ve bakım yapılmasını talep edin. Modem değiştirmek eğer hız 50 megabit olmuyorsa etkiler fakat evdekiler interneti yüklü miktarda kullanıyorsa kendinize ait 16 megabitlik bir internet yeterde artar diye düşünüyorum, benim öyle en azından. Hatta evdekilere 16 megabit alın 50 sizin olsun :)

Yeni konular

Geri
Yukarı