Oyunlarda RX580 ekran kartı kapanıyor

Öncelikle sistemim 2 haftalık Hepsiburada'dan aldım gamertech V2 X ulmor modeli ama garantiye vermek istemiyorum özellikleri;

Corsair SPEC-05 550Watt kasa.
i5 9400F.
16 GB 3000MHz Corsair vengernce.
240GB WD Green SSD.
ASUS Dual OC RX580 8 GB.
ASUS EX-B365M-V.

Sorunum şu pencere modunda oyunlarda sorun olmuyor fakat tam ekranda oyun oynarken 5 dk sonrasında ekran kartı kapanıyor HDMI'ye ulaşılamıyor diyor.

BIOS'unu ellemedim.
Oyunları pencere modunda destansıda oynayabiliyorum sorun olmuyor.
AMD VGA driverinin birkaç sürümünü yükledim denedim sonuç değişmedi.

Tam ekran sorununu nasıl çözebilirim donanımsal bir sorun mu var yoksa.

Aynı ekran kartı bende de var aynı sorun oldu ben çözdüm artık olmuyor. Yardım edebilirim.

@BatuhanDRSN Başka bir kullanıcının aynı kartta yaşadığı çözüm:
Hocam şimdilerde bir ayar deniyorum. Etkili gibi gözüküyor normalde yeni bir ayar yaptığım zaman (voltaj ve mhz değerlerinden bahsediyorum) biraz götürürdü sonra tekrar Wattman hatası verirdi ya da kapanmazsa bile pc yi kapatıp aradan bir süre geçtikten sonra tekrar başına oturduğumda Wattman olurdu ancak bu son ayarımda böyle olmadı. Dün 3 saat aralıksız NFS Payback oynadım hiç sorun çıkarmadı. Benim gibi RX 580 8Gb kullanan arkadaşlar bu ayarı deneyebilirler. Bu ayarlar:

Voltaj değerlerinin hepsini 1050 ye sabitleyin 7 tane voltaj değeri var bu voltaj değerlerinin üstünde de Mhz değerleri var bu değerleri de hepsini DURUM 6 nın Mhz sine sabitleyin güç limitini +50 yapın fan sıfır rom kapatın ve ayarları kaydettikten sonra keyfinize bakın...
İnşAllah faydalı olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı