Oyunlarda sabit 60 FPS alıyorum

Erasee

Decapat
Daha fazla  
Bu sorun monitörü değiştirince oldu eski monitör bozuldu yenisine geçtim yeni monitör 60Hz çoğu oyunda 60 FPS oluyor oyun ayarlarından düzeltmeye çalıştım ama yine aynı sorunun ekran kartıyla alakalı olduğunu düşünüyorum ve sistemim gayet iyi.
Minecraft oynarken arkada örneğin: Google açık olsun Minecraft'taki FPS 60 sabitleniyor Google kapadım mı eski haline geliyor diğer oyunlrada ise direk 60 FPS sabitliyor.
NVIDIA Experience whisper modu gözükmüyor onunla ilgili olduğunu sanmıyorum.

Bu sorun monitörü değiştirince oldu eski monitör bozuldu yenisine geçtim yeni monitör 60Hz çoğu oyunda 60 FPS oluyor oyun ayarlarından düzeltmeye çalıştım ama yine aynı sorunun ekran kartıyla alakalı olduğunu düşünüyorum ve sistemim gayet iyi.
Minecraft oynarken arkada örneğin: Google açık olsun Minecraft'taki FPS 60 sabitleniyor Google kapadım mı eski haline geliyor diğer oyunlrada ise direk 60 FPS sabitliyor.

Merhaba oyun içi ayarlardan vsync yi kapattınız mı ?

V-Sync kapalı mı?

Oyunların ayarlarında VSYNC ayarı açık ise oyunun FPS değeri monitörünüzün Hz değeri ile eşitlenerek yırtılmaları önleyecektir. VSYNC ayarını kapatarak Hz üstü fps değerlerinin önünü açabilirsiniz.

Laptop mu kullanıyorsunuz?

Merhaba. Ben laptop kullanıyorum ve bende de 60 FPS sabitlenme sorunu var. Ekran kartım Intel. Bende örnek vermek olursa Minecraft'ta tam ekrana geçince 60 FPS'e sabitleniyor. Bazen bu sorun olmuyor fakat alt + Tab attığımda yine aynı sorun geliyor. Dün ise bu sorun yine kendi kendine gitmişti fakat laptopu şarjdan çıkarınca tekrardan oyunum 60 FPS'e sabitlendi ve beni bu oyundan soğutuyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba oyun içi ayarlardan vsync yi kapattınız mı ?
evet kapattım açtım yine aynı

Hocam ekran kartı yazılımında güç tasarrufu veya FPS kilidi veya otomatik V-Sync açık olabilir mi? Ekran kartın ne?
ekran kartım Nvidia 2060 Super 8GB
diğerlerinde baktım bulamadım ama bazı oyunlarda sabit 60 fps olmuyor

Hocam bu bir sorun değil. Sabit 60 FPS olması iyi bir şey zaten böylece ekranda yırtılma da olmaz. Kafaya takacak bir durum yok.
hocam iyi ama 60 fps altınada düştüğü çok oluyor atıyorum witcher 3 oynuyordum sistem eski monitörler rahat 150 200 fps alıyordu ama şuan sabit 60 fps iken düşüyor savaşlarda 50 40 oluyor

Sorunu çözdüm ama nasıl oldu bilmiyorum ama tahminen bu yaptığımla düzeldi eski hali ^D uygulama ayarlarını kullandaymış onu kapalı yaptım ve ekran kartı sürücü ayarlarını güncelleştirme kontrol ettim bilgisayarı yeniden başlattım düzeldi.
Ekran görüntüsü 2023-06-22 174912.png
Ekran görüntüsü 2023-06-22 174912.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı