Oyunlarda saniyelik takılmalar

Halil KESMEN

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlarımda arada sırada her zaman olmuyor saniyelik drop yiyorum. CS:GO GTA 5 gibi oyunlarda MSI Afterburner'den değerlere bakıyorum değerlerde hiçbir değişiklik FPS düşüklüğü olmuyor. Bu sorun monitörümden kaynaklanıyor olabılır mı? Çok eskı bir monitör kullanıyorum ve ne oldugu belli olmayan bir VGA dönüştürücüsü kullanıyorum. Bilgisayarda mı sorun var? Yoksa bunu öğrenebilir miyim? Bilgisayarı daha alalı 1ay olmadı.

Eğer ki monitörünüz desteklediği hz değerinin üstünde bir fps alıyorsanız, ekranda yırtılmalar olması normaldir.

Oyunlarımda arada sırada her zaman olmuyor saniyelik drop yiyorum. CS:GO GTA 5 gibi oyunlarda MSI Afterburner'den değerlere bakıyorum değerlerde hiçbir değişiklik FPS düşüklüğü olmuyor. Bu sorun monitörümden kaynaklanıyor olabılır mı? Çok eskı bir monitör kullanıyorum ve ne oldugu belli olmayan bir VGA dönüştürücüsü kullanıyorum. Bilgisayarda mı sorun var? Yoksa bunu öğrenebilir miyim? Bilgisayarı daha alalı 1ay olmadı.
Sisteminin tamamını yazar mısın?

Özür dilerim dalgınlık sitemi yazmayı unutmusum.

Bende de aynı sorun vardı. SSD takınca düzeldi. Eğer hala HDD kullanıyorsan değiştir derim.

V-Sync açın, bir de işlemci ve ekran kartınız nedir?

V-Sync açarak oyun oynamayı dener misiniz?

Sisteminiz nedir? RAM'iniz yetersizse droplar veya HDD varsa anlık takılmalar olabilir.

Sistem özellikleri?

RAM miktarınız, kullandığınız depolama birimi, monitör vb hepsi buna etken. Bunları ayrıntılı yazarsanız cevap verebiliriz.

Sisteminin tamamını yazar mısın?

Eğer ki monitörünüz desteklediği Hz değerinin üstünde bir FPS alıyorsanız, ekranda yırtılmalar olması normaldir.

Ryzen 3 3100
GTX 1650 Gigabyte.
8 GB Corsair Vengeance RAM.
240GB Adata SU630SSD.
FPS 500W PSU.

Geri
Yukarı