Oyunlarda siyah ekran

Talha Günbaş

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Herhangi bir oyundan masaüstüne dönmek için Alt+Tab yapınca PC siyah ekranda kalıyor ve tepki vermiyor, arkada müzik varsa çalmaya devam ediyor ama başka hiçbir şey yapılmıyor. Yani belli bir oyunda sorunum yok genelde tam ekrana geçtiği zaman masaüstüne ne zaman dönmek istesem siyah ekran başlarda nadirdi ama bugün inanın 5 denemeden 3'ü siyah ekranda kalıyor ve reset atmak zorunda kalıyorum.

IMG_20200203_214704.jpg

Parçalar şu şekilde:
  • Ryzen 5 2600 işlemci
  • RX580 ekran kartı
  • B450M anakart
  • 8 GB 3000MHz
  • Windows 10
Sürücüler tamamen güncel, eski sürümde de yeni sürümde de sorunum hep devam etti. Bu arada oyunları sıralayım:
  • GTA 5
  • BF1
  • Rocket League
  • CS:GO
  • LOL
  • Metro Exodus
  • Skyrim
  • FS 19
  • Forza Horizon 4
Oyunlar orijinal ve genelde bu tür oyunlarda sorun yaşıyorum, belirli bir oyunun sorunu varsa diye hepsini ekleyeyim dedim. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Herhangi bir oyundan masaüstüne dönmek için Alt+Tab yapınca PC siyah ekranda kalıyor ve tepki vermiyor, arkada müzik varsa çalmaya devam ediyor ama başka hiçbir şey yapılmıyor. Yani belli bir oyunda sorunum yok genelde tam ekrana geçtiği zaman masaüstüne ne zaman dönmek istesem siyah ekran başlarda nadirdi ama bugün inanın 5 denemeden 3'ü siyah ekranda kalıyor ve reset atmak zorunda kalıyorum.

Eki Görüntüle 496300

Parçalar şu şekilde:
  • Ryzen 5 2600 işlemci.
  • RX580 ekran kartı.
  • B450M anakart.
  • 8 GB 3000MHz.
  • Windows 10.
Sürücüler tamamen güncel, eski sürümde de yeni sürümde de sorunum hep devam etti. Bu arada oyunları sıralayım:
  • GTA 5.
  • BF1.
  • Rocket League.
  • CS:GO.
  • LoL.
  • Metro Exodus.
  • Skyrim.
  • Fs 19.
  • Forza Horizon 4.
Oyunlar orijinal ve genelde bu tür oyunlarda sorun yaşıyorum, belirli bir oyunun sorunu varsa diye hepsini ekleyeyim dedim. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

PC niz için görev yöneticisinden arka planda gereksiz çalışan programları tespit edip kaldırın. HDD kullanıyorsanız SSD'ye geçiş yapın. Jetboost indirip kullanın. Bunun dışında pek bir fikrim yok. Eğer hala sorunlar devam ederse format atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı