RTX 2060 sistemde oyunlarda stuttering oluyor

Xertyess

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Geçen ay yeni bir bilgisayar aldım fakat stuttering sorunu yaşıyorum. Sistemim:

AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
ASUS RTX 2060 Dual 6 GB ekran kartı.
ASUS TUF B450-Plus Gaming anakart.
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual kit RAM.
Crucial 240GB BX500 CT240BX5001-2-5-SATA-3-0 SSD.
WD blue 1TB 7200RPM HDD.
Xigmatek Astro 650W 80Plus kasa.
ViewSonic 24"VX2458-C-mhd 1ms 144Hz FreeSync/GSync Full HD Curved Gaming monitor.
İşletim sistemim: Windows 10 Pro.

Eski bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyordum. Monitör dahil her şeyi değiştirdim fakat yeni bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ben de BIOS’a gömülü orjinal Windows 10 Home mevcut. Bunun için hangisini indirmeliyim sence? Bir de dedigim gibi 2020 Nisan ayı öncesi için hangi sürümü indirmeliyim? Teşekkürler.

Denedim, olumlu sonuç vermedi.

Arkadaşın attığı sitede 1607 yok sanırım 1809 var en eski.
bendede oem key var home sürümü 1803 en iyisi diyorlar sitede arattığımda chine versiyonu var onu deneyeceğim.Siz 1909 sürümünü deneyin nisan öncesi hangi sürüm tam olarak bende bilmiyorum.Ama sizin sorun windows kaynaklı tahminimce yeni oldu diyosunuz ve windows güncelleyip sorum yaşayan çok insan var.

Bende de OEM Key var Home sürümü 1803 en iyisi diyorlar sitede arattığımda chine versiyonu var onu deneyeceğim. Siz 1909 sürümünü deneyin nisan öncesi hangi sürüm tam olarak bende bilmiyorum. Ama sizin sorun Windows kaynaklı tahminimce yeni oldu diyosunuz ve Windows güncelleyip sorum yaşayan çok insan var.

Hocam bana göre en sağlam sürümler 1607, 1809. 1803 falan hiç denemedim ama oda iyi olabilir siz test edin bence bakalım ona göre. 1709'da var mesela bu da fena değil.

Dostum ben de bıos’a gömülü orijinal Windows 10 Home mevcut. Bunun için hangisini indirmeliyim sence? Bir de dedigim gibi 2020 Nisan ayı öncesi için hangi sürümü indirmeliyim? Teşekkürler.

Denedim, olumlu sonuç vermedi.

Arkadaşın attığı sitede 1607 yok sanırım 1809 var en eski.

Hocam var olmaz olur mu? TechBench by WZT (v4.1.1) (rg-adguard.net) buradan size SS de gösterdiğim şekilde seçip indirin hemen. İki tane çıkıyor orada 1607 siz Build 14393.0 olanı indireceksiniz çünkü bu sürümde takılma kasma ve anlık sorun yaşayan ne kadar arkadaş varsa hepsi sorunu bu sürümü kullanarak çözdü. Bu sürümü kurunca sakın Update yapmayın kapatın hemen yoksa bu da bozuluyor. Umarım çözersiniz hocam. Bu arada boyutu 2.6 GB olması lazım farklı bir şey indirmeyin.

2021-01-20_06-41-22.jpg

Hocam bana göre en sağlam sürümler 1607, 1809. 1803 falan hiç denemedim ama oda iyi olabilir siz test edin bence bakalım ona göre. 1709'da var mesela bu da fena değil.

Hocam var olmaz olur mu? TechBench by WZT (v4.1.1) (rg-adguard.net) buradan size SS de gösterdiğim şekilde seçip indirin hemen. İki tane çıkıyor orada 1607 siz Build 14393.0 olanı indireceksiniz çünkü bu sürümde takılma kasma ve anlık sorun yaşayan ne kadar arkadaş varsa hepsi sorunu bu sürümü kullanarak çözdü. Bu sürümü kurunca sakın Update yapmayın kapatın hemen yoksa bu da bozuluyor. Umarım çözersiniz hocam. Bu arada boyutu 2.6 GB olması lazım farklı bir şey indirmeyin.

Eki Görüntüle 843953

Eğer bu sürüm sorunsuz ise bunu yükleyelim ama 1607 biraz eski gibime geldi. Sizin kullandığınız sürüm hangisi bir sıkıntı var mı oyunlarda.

Eki Görüntüle 843953
Çok ama çok teşekkürler dostum ilgin için ama arkadaşın da dediği gibi 1607 biraz eski gibi geldi internetten baktığımda da 1709 idealdir diye düşünüyorum. Fikriniz var mı 1709 hakkında?
Eğer bu sürüm sorunsuz ise bunu yükleyelim ama 1607 biraz eski gibime geldi. Sizin kullandığınız sürüm hangisi bir sıkıntı var mı oyunlarda.

Eki Görüntüle 843953

Ama dostlar bir şey soracağım, ben sonuçta Win 8.1 ve 7 de denedim ve düzelmedi. Windows 10 eski sürümlerine gidince düzeleceğini de sanmıyorum. Mantıklı düşünmüyor muyum? Xp’de düzelse gider GTA: Vice City oynarım yeter ki çözülsün yani.

Çok ama çok teşekkürler dostum ilgin için ama arkadaşın da dediği gibi 1607 biraz eski gibi geldi internetten baktığımda da 1709 idealdir diye düşünüyorum. Fikriniz var mı 1709 hakkında?

Ama dostlar bir şey soracağım, ben sonuçta Win 8.1 ve 7 de denedim ve düzelmedi. Windows 10 eski sürümlerine gidince düzeleceğini de sanmıyorum. Mantıklı düşünmüyor muyum? Xp’de düzelse gider GTA: Vice City oynarım yeter ki çözülsün yani.

Nisan ayında başladığını söylemiştiniz. Ondan önce böyle bir sıkıntı yoktur umarım. Denemekde fayda var Win 10 1903 veya 1909 sürümünü deneyeceğim. Bende 2019 Kasım ayında 1080 Ti 8700klı sistem vardı gram kasma takılma söz konusu bile değildi. 2019'un kasım ayındaki sürümü 1909'du bende buna geçeceğim. Eğer yine olmazsa en azından Windows'u elemiş olacağım.

Nisan ayında başladığını söylemiştiniz. Ondan önce böyle bir sıkıntı yoktur umarım. Denemekde fayda var Win 10 1903 veya 1909 sürümünü deneyeceğim. Bende 2019 Kasım ayında 1080 Ti 8700KLI sistem vardı gram kasma takılma söz konusu bile değildi. 2019'un kasım ayındaki sürümü 1909'du bende buna geçeceğim. Eğer yine olmazsa en azından Windows'u elemiş olacağım.

Deneyelim bakalım, format atmaktan yoruldum zaten. Siz de denediğiniz zaman düzelip düzelmediğini belirtebilir misiniz? Müsait oldugumda bende deneyeceğim.

Eski olsun daha iyi zaten yeni oluyor da ne oluyor basıyorlar gereksiz ne var ne yoksa. Kullandım bunu evet çok sağlamdır bir deneyin. Çoğu oyunda yaşadığım anlık takılmalar bu sürüm de yok.

Vallahi hocam yardım istiyorsunuz bende öneri verdim isterseniz denemeyin siz bilirsiniz yani.

Evet arkadaşlar an itibari ile anakartımı yaktım.

Deneyelim bakalım, format atmaktan yoruldum zaten. Siz de denediğiniz zaman düzelip düzelmediğini belirtebilir misiniz? Müsait oldugumda bende deneyeceğim.

Hocam ben bugün üzücü bir durum yaşadım anakartı bozdum. BIOS güncellemesi gelmiş güncelledim ilk defada yapmıyorum restart attı ve bir daha açılmadı. Komple gücü kesti sistem CMOS, jumper BIOS pili aklınıza ne gelirse denedim olmadı aldığım yer ile görüştüm sağ olsunlar geri aldılar zaten 20 günlükdü bir üst versiyonu aldım yarın deneyeceğim.

Evet arkadaşlar an itibari ile anakartımı yaktım.

Hocam ben bugün üzücü bir durum yaşadım anakartı bozdum. BIOS güncellemesi gelmiş güncelledim ilk defada yapmıyorum restart attı ve bir daha açılmadı. Komple gücü kesti sistem CMOS, jumper BIOS pili aklınıza ne gelirse denedim olmadı aldığım yer ile görüştüm sağ olsunlar geri aldılar zaten 20 günlükdü bir üst versiyonu aldım yarın deneyeceğim.
Çok geçmiş olsun hocam. Nelerle karşılaşıyoruz ya böyle sanırım lanetlendik. Nerden satın aldınız acaba, 20 günlük anakartı yakıp iade kabul eden firma görünce şaşırdım :D

Çok geçmiş olsun hocam. Nelerle karşılaşıyoruz ya böyle sanırım lanetlendik. Nereden satın aldınız acaba, 20 günlük anakartı yakıp iade kabul eden firma görünce şaşırdım :D.

Vallahi yandımı tam olarak bilmiyorum. Ama hiçbir şekilde güç gelmedi bir arkadaşımdan aldım. Elinde çok malzeme var. Bu arada bizim gibi kasma yaşayan bir arkadaşım sanal bellek vererek sorununu çözmüş sıfır takılma diyor. Bugün formattan sonra olmazsa onuda deneyeceğim.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı