RTX 2060 sistemde oyunlarda stuttering oluyor

Xertyess

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Geçen ay yeni bir bilgisayar aldım fakat stuttering sorunu yaşıyorum. Sistemim:

AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
ASUS RTX 2060 Dual 6 GB ekran kartı.
ASUS TUF B450-Plus Gaming anakart.
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual kit RAM.
Crucial 240GB BX500 CT240BX5001-2-5-SATA-3-0 SSD.
WD blue 1TB 7200RPM HDD.
Xigmatek Astro 650W 80Plus kasa.
ViewSonic 24"VX2458-C-mhd 1ms 144Hz FreeSync/GSync Full HD Curved Gaming monitor.
İşletim sistemim: Windows 10 Pro.

Eski bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyordum. Monitör dahil her şeyi değiştirdim fakat yeni bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi ben bilgisayardan vazgeçtim en iyisi konsol abi.

İşin orasını ben de anlamadım. Xbox One S'e sahibim, hiçbir oyunda FPS düşmesi falan yaşamıyorum.

Çok garip hocam inanılmaz ya. Nasıl çözeceğiz bilmiyorum. Elektrik tesisatınıza baktırdınız mı peki aklıma başka bir şey gelmiyor çünkü topraklama falan olması lazımmış tesisatta.

Hocam sorun DDR3'ün dandik olması değil 5 yıl öncenin parçalarını almaya kalkıyoruz 2000 lira para gidiyor saçmalık burada 2000 birim para... Yurtdışında insanlar 2000 birim paraya 3080'li sistem diziyor.

Tesisata baktıramadım, baktırıcam yakında. Öncesinde bir regülatör almayı düşünüyorum. Yabancı forumlarda "kirli elektrik" dolayısıyla bunun yaşandığı, bir UPS veya regülatör ile çözülebileceği söylenmiş, bilemiyorum.

Hastalik gibi bu meret resmen. Muhtemelen her 10 PC'den 6'si yasiyordur bu sorunu. Ama herkes bizim gibi takmiyor. Beni en cok korkutan ise bu problemin bende basladigi zaman, yani 2019 Ocak itibarıyla basladigini dusunmeme ragmen, 2-3 yil kadar oncesine uzamasi... Ve sanki takilmayacak birşey mis gibi hickimse bu konuyu takmiyor. En nefret ettigim olayda her yeni oyun yukledigimde(zaten 1 yildir yuzune bakmadim yep yeni pcnin) acaba olacak mı diye korkmam... Bu psikoljide oyun oynanirmi kardesim? Toplu sekilde buyuk sirketlere sikayet atmak gerekiyor herhalde. Sorun hangisindeyse bulsunlar kendileri. Bilgisayar muhendisleri bile bulamiyor neredeyse. Biz nasıl bulalim? Ve arkadaşlar guvenin bana sorun yazilimsal (microstutteringden bahsediyorum. Bendeki sorunu brebir yasayanlara ait tabii ki). Donanimsal olabilecek her test yontemini denedim. Yani belki donanimdir diye kendinizi parcalamayin.

İşin orasını ben de anlamadım. Xbox One S'e sahibim, hiçbir oyunda FPS düşmesi falan yaşamıyorum.

Tesisata baktıramadım, baktırıcam yakında. Öncesinde bir regülatör almayı düşünüyorum. Yabancı forumlarda "kirli elektrik" dolayısıyla bunun yaşandığı, bir UPS veya regülatör ile çözülebileceği söylenmiş, bilemiyorum.
Başka bir şey deneyecek gücüm kalmadı inanın, şuanki bilgisayarımı 3000-3500 bandında satıp i31000fli bir sistem alıcam sanırım çünkü çıldırmak üzereyim. Yeni sistemde de olursa artık yapacak bir şey yok. Düzeleceğine inanıyorum ama bakalım...
Hastalik gibi bu meret resmen. Muhtemelen her 10 PC'den 6'si yasiyordur bu sorunu. Ama herkes bizim gibi takmiyor. Beni en cok korkutan ise bu problemin bende basladigi zaman, yani 2019 Ocak itibarıyla basladigini dusunmeme ragmen, 2-3 yil kadar oncesine uzamasi... Ve sanki takilmayacak bir şey mis gibi hickimse bu konuyu takmiyor. En nefret ettigim olayda her yeni oyun yukledigimde(zaten 1 yildir yuzune bakmadim yep yeni pcnin) acaba olacak mı diye korkmam... Bu psikoljide oyun oynanirmi kardesim? Toplu sekilde buyuk sirketlere sikayet atmak gerekiyor herhalde. Sorun hangisindeyse bulsunlar kendileri. Bilgisayar muhendisleri bile bulamiyor neredeyse. Biz nasıl bulalim? Ve arkadaşlar guvenin bana sorun yazilimsal (microstutteringden bahsediyorum. Bendeki sorunu brebir yasayanlara ait tabii ki). Donanimsal olabilecek her test yontemini denedim. Yani belki donanimdir diye kendinizi parcalamayin.

Dostum sorunlarımız aynı bile olamayabilir, sadece biz sorunu açıklayamıyoruz diye aynı zannediyoruzdur. Bende ki sorun mesela FPS yüksek ama akıcı olmaması, bilgisayarda bir gecikme olması, FPS oyunlarında ateş ederken kasması vs. 1 gün önce bu sorun yoktu yatıp kalkıyorum bilgisayarı açtıgımda bu sorunla karşılaşıyorum ve dediğiniz gibi her zaman bu olacak bu yaşanıcak hissiyatı insanı çileden çıkartıyor.
Başka bir şey deneyecek gücüm kalmadı inanın, şuanki bilgisayarımı 3000-3500 bandında satıp i31000fli bir sistem alıcam sanırım çünkü çıldırmak üzereyim. Yeni sistemde de olursa artık yapacak bir şey yok. Düzeleceğine inanıyorum ama bakalım...

Dostum sorunlarımız aynı bile olamayabilir, sadece biz sorunu açıklayamıyoruz diye aynı zannediyoruzdur. Bende ki sorun mesela FPS yüksek ama akıcı olmaması, bilgisayarda bir gecikme olması, FPS oyunlarında ateş ederken kasması vs. 1 gün önce bu sorun yoktu yatıp kalkıyorum bilgisayarı açtıgımda bu sorunla karşılaşıyorum ve dediğiniz gibi her zaman bu olacak bu yaşanıcak hissiyatı insanı çileden çıkartıyor.
Mesela yürüyorum, oyundaki yerlere bakıyorum mesela önümde tahta var, D ye basarak sağa doğru gidiyorum ve o piksellerde yırtılma hissediyorum kasma hissiyatı doğuyor. Ya anlatamam ya arkadaşımla beraber denedik bu ne böyle nasıl oynuyosun ne kadar iğrenç bir şey dedi.

Hastalik gibi bu meret resmen. Muhtemelen her 10 PC'den 6'si yasiyordur bu sorunu. Ama herkes bizim gibi takmiyor. Beni en cok korkutan ise bu problemin bende basladigi zaman, yani 2019 Ocak itibarıyla basladigini dusunmeme ragmen, 2-3 yil kadar oncesine uzamasi... Ve sanki takilmayacak birşey mis gibi hickimse bu konuyu takmiyor. En nefret ettigim olayda her yeni oyun yukledigimde(zaten 1 yildir yuzune bakmadim yep yeni pcnin) acaba olacak mı diye korkmam... Bu psikoljide oyun oynanirmi kardesim? Toplu sekilde buyuk sirketlere sikayet atmak gerekiyor herhalde. Sorun hangisindeyse bulsunlar kendileri. Bilgisayar muhendisleri bile bulamiyor neredeyse. Biz nasıl bulalim? Ve arkadaşlar guvenin bana sorun yazilimsal (microstutteringden bahsediyorum. Bendeki sorunu brebir yasayanlara ait tabii ki). Donanimsal olabilecek her test yontemini denedim. Yani belki donanimdir diye kendinizi parcalamayin.
Tamamen yepyeni bir bilgisayar topladım ancak sorun çözülmedi bende, ben donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Çevresel bir şey bence bu. Elektirikten olması artık tek umudum, regülatörle çözebilirim diye umuyorum.

Şu anki sistemim i7 10700K ROG Z490 anakart 32 GB 8x4 3200MHz RAM ve 2080SÜPEr ben bu sorun yüzünden 3 anakart 3 ekran kartı 2 Power RAM monitör aklınıza ne gelirse 2 3 defa değiştirdim. Sorun RTX serisi ekran kartları yabancı forumlardada bakarsanız NVIDIA sitesindede aynı şekilde herkes bu dertten şikayetci bundan önce 1080 Ti sistemfe sıfır takılma vardı. Benim gibi sorun yaşayan bir sürü insan var ve hepsi RTX serilerinden şikayetci eğer tsnıdığınız varsa AMD veya 1 serisi kart kartlar ile denemenizi öneririm. Ben arkadaşımdan 1080 Ti'sini alıp deneyeceğim sonuçları aktarırım.

Şu anki sistemim i7 10700K ROG Z490 anakart 32 GB 8x4 3200MHz RAM ve 2080SÜPEr ben bu sorun yüzünden 3 anakart 3 ekran kartı 2 Power RAM monitör aklınıza ne gelirse 2 3 defa değiştirdim. Sorun RTX serisi ekran kartları yabancı forumlardada bakarsanız NVIDIA sitesindede aynı şekilde herkes bu dertten şikayetci bundan önce 1080 Ti sistemfe sıfır takılma vardı. Benim gibi sorun yaşayan bir sürü insan var ve hepsi RTX serilerinden şikayetci eğer tsnıdığınız varsa AMD veya 1 serisi kart kartlar ile denemenizi öneririm. Ben arkadaşımdan 1080 Ti'sini alıp deneyeceğim sonuçları aktarırım.

Merhaba, sorunu GTX 1050, Palit geç 1660 Ti, Gigabyte Windforce grs 1660 Ti ile yaşadım, Gigabyte ile de yaşamaya devam ediyorum. RTX 3090 falan alsam onda da yasayacagimdan eminim.

Merhaba, sorunu GTX 1050, Palit geç 1660 Ti, Gigabyte Windforce grs 1660 Ti ile yaşadım, Gigabyte ile de yaşamaya devam ediyorum. RTX 3090 falan alsam onda da yasayacagimdan eminim.

Bu sorunla ilgili çok insan şikayetci. Ben ağırlık olarak PUBG oynuyorum bundan önce 1080 Ti vardı hiç FPS düşmesi kasma kekeleme yaşamadım yağ gibi akıyordu 2070'e geçtim takılmalar sonra 2070 Super takılmalar sonra 2080SÜPEr ve 10700k hala takılıyor bende çıldırmak üzereyim yabancı forumlarda 1080 Ti veya AMD ekran kartına geri dönenler olmuş sorunu bu şekilde çözmüşler. Benim deneyeceğim birkaç şey kaldı 1.Windows sürümünü düşürmek 2.si arkadaşımdan 1080 Ti'yi alıp denemek.

Bu sorunla ilgili çok insan şikayetci. Ben ağırlık olarak PUBG oynuyorum bundan önce 1080 Ti vardı hiç FPS düşmesi kasma kekeleme yaşamadım yağ gibi akıyordu 2070'e geçtim takılmalar sonra 2070 Super takılmalar sonra 2080SÜPEr ve 10700k hala takılıyor bende çıldırmak üzereyim yabancı forumlarda 1080 Ti veya AMD ekran kartına geri dönenler olmuş sorunu bu şekilde çözmüşler. Benim deneyeceğim birkaç şey kaldı 1.Windows sürümünü düşürmek 2.si arkadaşımdan 1080 Ti'yi alıp denemek.

Ben ikisini de denedim, ikincisini tam denedim denemez ama sayılabilir yani. Çözüm sağlayamadım. Umarım sizin için çözüm olur.

Merhabalar, ben de diğer arkadaş gibi GTX serisinde yaşıyorum bu sorunu. Windows 7'ye kadar da denedim yine aynı sorun devam etti bence Windows sürümünden de değil. Her şey on numarayken bir sabah uyandığınızda bu sorunla karşılaşıyorsunuz ve bilgisayar değiştiğinizde bile gitmiyor aşırı saçma ki ve kimse bu konuya değinmiyor, ilginç. Sizin adınıza cok üzüldüm o kadar para verip sistem diziyorsunuz ama bu sorunla uğraşıyorsunuz gerçekten iğrenç ya.

Beyler bence sorunu Windows'da aramayın. Bana kalırsa sürücülerde bir sorun oluyor. Bu sorunu bende yaşamıştım aslında. Eski sürücü kurup denediğim de oyunların daha akıcı olduğunu görmüştüm. En kötü 10 tane eski sürücü indirin dursun masaüstünde hepsini de test edin güvenli modda DDU ile sildikten sonra sıfırdan kurun bakın biraz uğraştıracak ama emin olun bir çözüme kavuşacaksınız. Başka açıklaması yok yani. Elektrik hattından da sanmıyorum bu sorunu yapacağını.

Geri
Yukarı