Oyunlarda sürekli çökme meydana geliyor

Mr.Vural

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16gb 3600mhz
Ekran kartı
msi ventus 3x rtx3060 12gb
Anakart
msi b450 tomahawk max
İşlemci
ryzen 5 5600
Yeni bilgisayar aldım ve her oyun 5-10 dk sonra, bilemedin 30dk sonra çökmekte ve çözümünü bulamadım. Olay görüntüleyiciyi paylaşıyorum. Bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    33,5 KB · Görüntüleme: 51
  • Adsız.png
    Adsız.png
    42,1 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın sürücüsüyle alakalı olabilir. "nvlddmkm" hatası, genellikle ekran kartı sürücüsüyle alakalı oluyor. DDU ile ekran kartı sürücülerinizi temizleyip temiz bir kurulum yapın.

Oyunlarda sadece çökme meydana geliyor galiba mavi ekran hatası almıyoruz değil mi?
Eğer mavi ekran almıyorsak çok büyük ihtimal ile yanlış driver kurulmuştur.

Evet her oyunda belirli zaman aralıklarında çökme meydana geliyor. Mavi ekran almıyorum

O zaman ekran kartın ile alakalı

Ekran kartınızın sürücüsüyle alakalı olabilir. "nvlddmkm" hatası, genellikle ekran kartı sürücüsüyle alakalı oluyor. DDU ile ekran kartı sürücülerinizi temizleyip temiz bir kurulum yapın.

Bu işlem senin için faydalı olacaktır.

Bu işlemi yaptıktan sonra tahminimce bilgisayardaki geforce experience uygulaması hala duruyor olacaktır. Bu uygulamadan güncellemeri denetle dedikten sonra, çıkan güncellemeyi mi yapmam daha sağlıklı, yoksa bu uygulamayı da silip direk nvidianın sayfasından tekrar kurmak mı mantıklı?

O zaman ekran kartın ile alakalı

Bu işlem senin için faydalı olacaktır.
Ekran kartım ile alakalı derken? Biraz daha açıklama yapmanız mümkün müdür? Ne yapmamı önerirsiniz?

Bu işlemi yaptıktan sonra tahminimce bilgisayardaki GeForce Experience uygulaması hala duruyor olacaktır. Bu uygulamadan güncellemeri denetle dedikten sonra, çıkan güncellemeyi mi yapmam daha sağlıklı, yoksa bu uygulamayı da silip direk NVIDIA'nın sayfasından tekrar kurmak mı mantıklı?

Ekran kartım ile alakalı derken? Biraz daha açıklama yapmanız mümkün müdür? Ne yapmamı önerirsiniz?

Dostum denetim masandan NVIDIA GeForce Experience'i sil.
Daha sonra DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldır.
Tekrar NVIDIA GeForce Experience kurulumunu yap.
Kurduktan sonra program senin sistemin için geçerli sürücüleri yazılım güncelleme bölümünden verecektir.

Dostum denetim masandan NVIDIA GeForce Experience'i sil.
Daha sonra DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldır.
Tekrar NVIDIA GeForce Experience kurulumunu yap.
Kurduktan sonra program senin sistemin için geçerli sürücüleri yazılım güncelleme bölümünden verecektir.
Teşekkürler yarın deneyeceğim

Denilenkeri yaptım, DDU ile ekran kartı driverlarını sildim ve tekrar yükledim, ama değişen bir şey olmadı

Aldığım soruna olay görüntüleyicisinden baktım ve aşağıda paylaştım yardımcı olabilirseniz sevinirim

nvlddmkm kaynağındaki 0 Olay Kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

\Device\0000007d
Error occurred on GPUID: 2600

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı