Oyunlarda uzaktaki nesneler bulanık ve titriyor

Kutty

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Oyunları 1080P'de oynuyorum, tüm oyunlarda (Ghostrunner, RDR2, Shadow of Tomb Raider, GTA V, The Witcher 3) biraz uzaktaki nesneler 720p gibi bulanık ve kenarları titriyor. Bütün ayarlar Ultra'da olmasına rağmen. Monitörümü aldığımdan beri hiçbir ayarını değiştirmedim kurcalamadım. Monitörümde ya da ekran kartımda bir sıkıntı mı var yoksa bir ayar mı yapmam gerekiyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Monitörüm: ASUS VG24vq.
Anakart: ASUS Prime B450M-K II.
İşlemci: R5 3600.
Ekran kartı: ROG STRIX RTX 2060.
XPG 16 GB (2x8) 3200 MHz RAM.
Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD (1700 MB okuma / 1600 MB yazma).

En azından dokulardaki o karartı kalkmış. Dediğim gibi bu toz ayarını hangi ayar altında sunduklarını bilmiyorum. Tamamen kapatmak için de ayar sunmuyorlar. Ayarları kurcalayarak gözünüze en hoş gelen şekilde kullanın.

Re-shade yazılımını da test edebilirsin. Oyunlara ekstra post efekt, renklendirme vb. kattığından daha canlı ve o göz yoran efektleri iyi gösterebilir.
Oyunun çalıştırıldığı DX sürümüne göre yükleme yapman gerekiyor. Daha sonra oyun içinde Home tuşu ile yüklediğin efektleri çalıştırabilirsin. Oyunlara özel yapılan profilleri de ekleyebilirsin. Ben hazır sunduğu paketleri kullandım. Diğer oyuncuların sunduğu paketler nasıl yükleniyor bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani hocam sonuç olarak bu tüm oyunlarda oluyor sorun benim ekran kartımdan ya da monitörümden değil oyunların kendisinden mi kaynaklı demek istiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı