Oyunlarda Uzaktaki Nesneler Titriyor

Osmandrmc

Decapat
Girdiğim her oyunda titreme sorunu. Girdiğim her oyunda anti-aliasing sorunu. Tüm ayarlar Ultra Anti aliasing Ultra ama yok arkadaş. Resmen bir şey kenar yumuşatmaya izin vermiyor. Neredeyse tüm yolları denedim. Nvidia denetim masasından ayarları fulledim, Nvdia Inspector ile anti aliasing ayarlarını açtım, Vsync kapalı-açık yaptım fark etmedi,tüm oyun ayarlarını fulledim gene değişmedi. Windows 10 güncel. Sürücüler Experience ile güncel. Bir sürü yazı okudum forumlarda. Hepsi aynı dertten müzdarip. Çaresi yok, onu da geçtim neden olduğunu bile bilinmiyor. Sorun 1-2 hafta önce başladı. Ekran kartımı 1050Ti ile değiştirdim bundan 3-4 ay önce eski kartta da böyle problem yoktu. Yani birdenbire oldu.

Buradaki video ile sorunu anlayabilirsiniz,tam olarak benim sorunum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemim: GTX 1050Ti
8GB RAM
i7-4790 CPU-3.60 GHz
Monitör: 1920-1080 60 Hz
Gerçekten çok kötü görünüm veriyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim saygılarımla...

Son düzenleyen: Moderatör:
@Can Çeralp VSR ya da DSR ile 4K yapınca bu sorun kalmıyor. Bu sorun garanti kapsamında mıdır sizce?
Sorun kalmıyor değil, sorun çok küçük olduğu için göze daha az görünüyor ya da hiç dikkat cekmez hale geliyor.

Bu aslında bir sorun değil, bir tasarım tercihi. Bu yüzden de garanti kapsamında değil. Oyunların böyle görünüyor olması donanımın ya da üretimin bir hatası değil. Aç gözlü oyun firmalarının ve Microsoft'un tercihi.

Merhabalar, aynı sorun bende de var 6700 XT serisi ekran kartında yaşıyorum bunun bir çözümü var mı? Ne yaptıysam olmadı 2K monitör de bile belli oluyor NVIDIA' 2080 kartından geçtim herhangi bir sorun yoktu. Şu an yanlara takılmaktan yürürken taramasından oyun oynanmaz hala geldi. Geri dönüş sağlarsanız çok sevinirim. İyi günler.
Bununla ilgili bilen birisi yok mu gerçekten ya :))

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var kafayı yiyeceğim ben monitör ile ilgili olduğunu düşünüyorum başka bileşenlere test yaptım sorun çıkmadı çünkü bütün oyunlarda hem uzaktaki nesneler kötü gözüküyor hem de titriyor.

Merhabalar, aynı sorun bende de var 6700 XT serisi ekran kartında yaşıyorum bunun bir çözümü var mı? Ne yaptıysam olmadı 2K monitör de bile belli oluyor NVIDIA' 2080 kartından geçtim herhangi bir sorun yoktu. Şu an yanlara takılmaktan yürürken taramasından oyun oynanmaz hala geldi. Geri dönüş sağlarsanız çok sevinirim. İyi günler.
Bununla ilgili bilen birisi yok mu gerçekten ya :))
Aynı sorun bende de var kafayı yiyeceğim ben monitör ile ilgili olduğunu düşünüyorum başka bileşenlere test yaptım sorun çıkmadı çünkü bütün oyunlarda hem uzaktaki nesneler kötü gözüküyor hem de titriyor.
Hala bir çözüm bulamadım maalesef. Sorunun AMD olduğunu düşünüyordum artık bu işin AMD özel olmadığının da farkına vardım. Fakat yeni nesil NVIDIA kullanıcılarında bu sorun yok gibi duruyor.

Hala bir çözüm bulamadım maalesef. Sorunun AMD olduğunu düşünüyordum artık bu işin AMD özel olmadığının da farkına vardım. Fakat yeni nesil NVIDIA kullanıcılarında bu sorun yok gibi duruyor.

Benim ekran kartım NVIDIA ona rağmen böyle günlerce araştırdım
Çözüm bulamadım gerçekten tilt bir durum her yolu denememe rağmen olmadı.

bende 2080 varken böyle dikkat etmezdim ama bu karta geçtiğimden beri kafayı yemek üzereyim. Fps drop da cabası.Aslında reklam olmayacaksa ufak bir test videosu cekmıstım oda bu. Ekransal bir problem yok aynı karttan arkadaşımdada var ondada aynı sorun yani yok mu bunun çözümü çöp gibi görselde oynamaktan çıldırdık kartları atıcaz çöpe artık :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı