Oyunlarda uzaktaki nesnenin kötü gözükmesi

martinya

Decapat
Yer
al hoceima fas
Daha fazla  
Sorunum şu ki, bütün oyunlarda (mesela Battlefield 1, Star Wars: Battlefront 2 gibi oyunlarda, yani kısacası her oyunda) uzaktaki nesneler kötü gözüküyor. Yani düzelmesi için yanına gitmem gerekiyor. Ben normalde bu oyunları PS4'te oynardım fakat PS4'e kıyasla grafikler gerçekten kötü, bayağı hem de.

Bellek kullanımı normal, disk kullanımı normal, oyunlar SSD'ye kurulu. SSD'nin 200 GB'ı boş. PC güncel. Peki sorun nerede?

Aynı zamanda NVIDIA denetim masasındaki her şey kalite için, ona rağmen böyle. Eş yönsüz süzme 16X falan ama ona rağmen böyle ve sistemim bu tür oyunları rahatça kaldırıyor. Ben monitörden kaynaklandığını düşünüyorum. Kabloda temassızlık sorunu vardı çünkü, bundan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bahsettiğiniz şey uzak çizim mesafesi ile alakalı. Oynadığınız oyunda böyle bir ayar varsa bunu da en üst seviyeye alıp öyle denemenizi tavsiye ederim belki problem düzelebilir. Genelde haritası büyük oyunlarda çok uzakta ki nesnelerin kötü görünmesi ve yanına yaklaşıldığı zaman düzelmesinin sebebi çok uzaktaki nesnelerin renderlanmamasından kaynaklanıyor. Render yapmamasının ana sebeplerinden biri de bulunduğun bölgede daha akıcı oynamanı ve FPS düşüklüğü yaşanmaması içindir.

Hocam bahsettiğiniz şey uzak çizim mesafesi ile alakalı. Oynadığınız oyunda böyle bir ayar varsa bunu da en üst seviyeye alıp öyle denemenizi tavsiye ederim belki problem düzelebilir. Genelde haritası büyük oyunlarda çok uzakta ki nesnelerin kötü görünmesi ve yanına yaklaşıldığı zaman düzelmesinin sebebi çok uzaktaki nesnelerin renderlanmamasından kaynaklanıyor. Render yapmamasının ana sebeplerinden biri de bulunduğun bölgede daha akıcı oynamanı ve FPS düşüklüğü yaşanmaması içindir.

Oyundada aynı şekilde Ultra'da ama ben mesela PS4'te oynardım BF1'i falan 60 FPS sabit ama grafikler mükemmeldi uzaktaki dahil gerçekten garip V-Sync açıp denedim o da olmadı.

Geri
Yukarı