Çözüldü Oyunlarda zamanla FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreTownley

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: 16GB Ekran Kartı: İntel Arc A750 LE 8GB İşlemci: İntel Core i3 12100f
Selamlar. Konuyu anlatayım. Şimdi ekran kartım o kadar iyi değil. Ama bir oyunu en Ultra grafiklere aldığım zaman hiç kasmadan 1 dakika veya 30 saniye arası hiç kasmadan oynuyorum. Ben buna ekran kartı yorulması diye bir şey demiştim küçükken. Ama artık çok gözüme batmaya başladı. Oyunu yükseğe alıyorum. Evet, kaldırıyor, diyorum 1 dakika sonra kasmalar başlıyor. Bunun bir çözümü veya neden olduğunu anlatabilecek biri varsa sevinirim. İyi günler.

Çözüm
Tamam, ben buldum. Laptop dengeli modda işlemcide 1.60 GHz'de çalışıyormuş. (Bir de fan açık değilmiş.) Sorunum düzeldi, yine de teşekkürler.
Selamlar. Konuyu anlatayım. Şimdi ekran kartım o kadar iyi değil. Ama bir oyunu en Ultra grafiklere aldığım zaman hiç kasmadan 1 dakika veya 30 saniye arası hiç kasmadan oynuyorum. Ben buna ekran kartı yorulması diye bir şey demiştim küçükken. Ama artık çok gözüme batmaya başladı. Oyunu yükseğe alıyorum. Evet, kaldırıyor, diyorum 1 dakika sonra kasmalar başlıyor. Bunun bir çözümü veya neden olduğunu anlatabilecek biri varsa sevinirim. İyi günler.
Sicaklik yukseliyor olabilir belki.

Laptop mu laptop ise ısınıp frekansları düşürmesi normal sayılabilir hele bir de eski bir laptopsa.

Başlıktata söylediğim gibi pek iyi bir sistemim yok ama söyleyeyim.

NVIDIA MX 130 2 GB.

ıntel® core™ i5-10210u​

ve 8 GB RAM​

Aslında yeni bir laptop daha alalı 10-11 ay falan oldu.

Ultra grafiklere alırsan bu sistemle olacağı o. Tabii bir de ısınır da o yüzden de kasıyor.

Tamam, ben buldum. Laptop dengeli modda işlemcide 1.60 GHz'de çalışıyormuş. (Bir de fan açık değilmiş.) Sorunum düzeldi, yine de teşekkürler.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı