Oyunlardaki ani donmaların ve FPS düşüşlerinin sebebi nedir?

Dante

Kilopat

Sistemim bu gönderdiğim sistemle neredeyse aynı. 2 fark var. RX 5700 Ekran kartım ve aynı RAM'in 3600 MHz CL19 versiyonu var. The Division 2, Kingdom Come Deliverance, Watch Dogs 2 gibi oyunlarda tuhaf ani FPS düşüşleri yaşıyordum. Derken Kingdom Come Deliverance'da daha önceleri 1 sefer yaşadığım ve şimdi de Final Fantasy 15'de 4-5 defadır yaşadığım bir donma sorunu çıktı başıma. Aniden donuyor ve tekrar oyun kendine geliyor. Bakıyorum FPS değeri 10'a kadar düşüp tekrar eski haline geliyor. Bu iki sorunun sebebi nedir? RDR 2'de yaşamadığım sorunları yaşıyorum bu saydığım oyunlarda. Final Fantasy 15'de hem CPU hem GPU sıcaklığı hiç 55 derecenin üstüne çıkmıyor. Her şey güncel. Zaten 5 fan var, kasada ve sirkülasyonu iyi. Bu ani FPS düşüşü ve özellikle donma olayından çok sıkıldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde sorunlu olma potansiyeli olan iki parça vardı çünkü, ekran kartı/sürücüsü ve SSD.
İncehesap ile iletişime geçip iade isteyin mümkünse.
Ama önce bir arkadaşınızdan disk isteyip deneme yapın deme sebebim, sorun SSD'den mi kaynaklanıyor, onu öğrenmekti.

Maalesef şu an öyle bir SSD alabileceğim arkadaşım yok. Etrafımda oyuncu az insan var. Samsung bir SSD daha alacağım zaten. O zaman dediğiniz anlaşılır. Ona sadece oyunları yükleyip bunda sadece Windows'u ve gerekli programları tutacağım. Bu SSD'de bir sıkıntı yok aslında hız olarak herşey gayet hızlı,iyi ama write hızı epey düştü nedense. Fazla zorlamadan daha demin yazdığım gibi kullanacağım işte.

Almayı düşünenler için buraya yazayım ben de, GX1 almayın.

Geri
Yukarı