Oyunlardaki çözünürlülüğü değiştirme

Jeh0Ke

Decapat
Yer
Heryer
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 8100 3,6gh
AMD HD7770 2gb VRAM
8gb 2200mhz RAM
Merhaba,
Bir oyunu oynamak istiyorum ama görüntü tahminen 920x720 olarak geliyor ve oyun içi bir ayar yok. Oyun tek parça .exe olduğundan dosya konumuna gidip değişiklik yapmak gibi bir şansım da yok. Bunun için bir program var mı? (borderless Gaming programını denedim olmadı.)

Birkaç oyunda böyle ama örnek olarak FNAF 2'yi verebilirim.
Hocam araştırmaya çok vaktim yok ve telefondayım şu an kontrol edemiyorum, başka bir sitede bu çözümü buldum umarım ingilizceniz iyidir ve çözebilirsiniz. İyi geceler.
  1. open nvidia control panel
  2. go to "change resolution"
  3. click "customise"
  4. create a 1440 x 1080 resolution (assuming you have a 1080 monitor)
  5. apply the resolution.
  6. if your screen is still stretched, go to "adjust desktop size and position"
  7. select the same resolution as before
  8. select "no scaling"
  9. have fun!

Hocam araştırmaya çok vaktim yok ve telefondayım şu an kontrol edemiyorum, başka bir sitede bu çözümü buldum umarım ingilizceniz iyidir ve çözebilirsiniz. İyi geceler.
  1. Open NVIDIA Control panel.
  2. GO to "change resolution"
  3. Click "customise"
  4. Create a 1440 X 1080 resolution (assuming you have a 1080 monitor)
  5. Apply the resolution.
  6. İf your screen is still stretched, GO to "adjust desktop size and position"
  7. Select the same resolution as before.
  8. Select "no scaling"
  9. Have fun!

Artık laptop olduğundan mı yoksa ekran 720p olduğundan mı bilmiyorum ama bende display kısmı gözükmüyor hatta hiçbir şey gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-09-26 003625.png
    Ekran görüntüsü 2022-09-26 003625.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 15
.exe dosyasına sağ tıklayıp kısayol oluşturun sonra kısayola sağ tıklayın. Özellikler diyip hedef kısmının yanına -w (genişlik pilseli) -h (yükseklik pikseli) yapın. Mesela ekranınız 1920x1080 ise -w 1920 -h 1080 yapacaksınız. Olmazsa "-w" yerine -width"-h" yerine -height yazıp deneyin.

.exe dosyasına sağ tıklayıp kısayol oluşturun sonra kısayola sağ tıklayın. Özellikler deyip hedef kısmının yanına -w (genişlik pilseli) -h (yükseklik pikseli) yapın. Mesela ekranınız 1920x1080 ise -w 1920 -h 1080 yapacaksınız. Olmazsa "-W" yerine -width"-h" yerine -height yazıp deneyin.

Hocam "hedef" konumda orijinal .exe dosysının konumu yazıyor ve sildiğimde doğal olarak kısayol çalışmıyor. Tam olarak nereye yazmam gerek?

Yeni konular

Geri
Yukarı