Oyunlardaki son zamanlarda FPS düşmesi yaşanması

İşletim sistemi
Windows 10

Felius06

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ayın 26'sından beri oynadıgım bazı oyunlarda ani FPS düşmesi yaşadım. Örneklendirerek anlatacağım.
Şimdi benim bilgisayarda sıfır SSD var, sıfır 16 GB RAM var, ekran kartı yeni, CPU GPU sıcaklıkları yükteyken aşırı normal işlemci 65'lerde falan.
Kasperk ve benzeri virüs programlarıyla tarattım. Ayın 26'sı ve 25 indeki Windows Update'leri kaldırdım. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırdım geri yükledim.
Yeni bir yerde işlemcimi sömüren bir uygulama yok hiçbir şey yok ama benim akıl almıyor gözle görülür bir düşüş var.
Öncelikle Rocket League eski HDD ve 6 GB RAM'le yüksek ayarlarda 120 FPS alıyordum şimdi 480GB SSD ve 16 GB RAM'le 70 alıyorum.
Btf1 1 hafta önce MP deathmacthlerde çok rahat 60 FPS alıyordum takılma olmadan singleplayerde 70 80 arası.
Şimdi oynanmıyor.
CS:GO iyi duruyor FPS açısından.
Simdi benim bakmadıgım bir yer var mı unuttugum bir de siz bakınız destegınızı bekliyorum.

Hocam ısı değerlerini kontrol ettiniz mi belki ondan dolayı yapıyordur? Aklıma mantıklı olarak tek bu geldi. Onun dışında konunun takibindeyim. Benzer sorunlar bende de oluyor :D

Yazıyı okumadınız hocam galiba.
Hocam böyle dediğiniz için tekrar okudum ama yine bir şey göremedim. Aklıma gelen ilk şeyi söylemek istemiştim sadece, amacım dalgaya almak falan değil yanlış anlaşılma olmasın. Aynı sorunlar bende de var maalesef ...

CPU GPU sıcaklıkları yükteyken aşırı normal işlemci 65'lerde falan.

Hocam böyle dediğiniz için tekrar okudum ama yine bir şey göremedim. Aklıma gelen ilk şeyi söylemek istemiştim sadece, amacım dalgaya almak falan değil yanlış anlaşılma olmasın. Aynı sorunlar bende de var maalesef ...

Artık gördün.

Hocam aynı oyun aynı sistemde FPS düşüşü oluyorsa en basiti sistemde yük binen bir yazılımın da olmadığından eminsen ya oyunun kendi güncellemesi ya da ekran kartının son sürüm güncellemesi doğrudan neden olmuş olabilir. Yok bunlar aynıysa PSU yeterince besliyor mu sistemi bir avometre ile dirençleri soket uçlarını test etmeyi deneyebilirsin. Evinizde genel bir tesisat sorunu olabilir. Extra güç kaynağı olarak daha doğrusu PC için powerbank ismini unuttum kusura kalma böyle bir şey deneyebilirsin. Tam bir temiz sistem kurmak. Kasayı güzel bir temizlemek. Isıda dalgalanma var mı varsa hangi DLL veya exe buna neden oluyor takibini yapmak yüzlerce şey var bunun gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı