Oyunlardan çok fazla etkilenmek

• Konuyu başlatan Axii
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 975

Axii

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer Filmmaker
Oyunları try hard oynadığım zaman kendimi oyunun içindeymiş gibi hissediyorum ve çok fazla sinirleniyorum bu yüzden saçımda beyazlar oluşmaya başladı. Oyuna o kadar odaklanıyorum ki izleyici modundayken bile birini izlediğim zaman ve flash yediği zaman refleks olarak gerçek hayatta 1 saniyeliğine başka bir yere bakıp tekrar ekrana bakıyorum. Onun dışında çok kötü bir timing ile öldüysem veya spray tutturamadıysam gerçektende çok sinirleniyorum. Oyun bağımlılığı nasıl aşılır?

Oyunları try hard oynadığım zaman kendimi oyunun içindeymiş gibi hissediyorum ve çok fazla sinirleniyorum bu yüzden saçımda beyazlar oluşmaya başladı. Oyuna o kadar odaklanıyorum ki izleyici modundayken bile birini izlediğim zaman ve flash yediği zaman refleks olarak gerçek hayatta 1 saniyeliğine başka bir yere bakıp tekrar ekrana bakıyorum. Onun dışında çok kötü bir timing ile öldüysem veya spray tutturamadıysam gerçektende çok sinirleniyorum. Oyun bağımlılığı nasıl aşılır?

Kökten çözüm: Oynamayacaksın.

CS:GO'nun zararları benim CS de ettiğim küfürler dinden çıkaracak beni.

Bazı hikaye oyunlarının bazı yerlerinde sanki oyunucuyu kasten sinirlendirmek üzere yapılmış gibi zorluklar olabiliyor. Mesela God Of War oyunundaki Sigrun gibi. Allah ile VS atıyormuşsun gibi bir şey resmen.

Gerçek hayatta insan ilişkilerinin lağıma bağladığı şu dönemde şahsen bu düşünceye katılıyorum maalesef her ne kadar istemesem de. Yaşıtlar genellikle kıvırcık saç, dar eşofman, bebeksi yüz, abartılı biçimde sosyal medya kullanımı kombininden oluştuğu ve kimsenin kendi olmadığı bir dönemde olduğumuz için artık arkadaşlık falan fasa fiso geliyor.
oyunlarda takılmak bence gerçek hayattan daha iyidir

Yeni konular

Geri
Yukarı