Oyunlardan hata vermeden atıyor

İşletim sistemi
Windows 10

PauzeF

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, yaklaşık bu son bir aydır ortaya çıkan bir sorunum var. Oyun oynarken bir anda oyun hata vermeden birkaç saniyelik donma ile birlikte kapanıyor (bilgisayarım kapanmıyor). Bu sadece bir oyunda değil birden fazla oyunda böyle yapıyor ama aynı oyunları önceden oynadığımda sorun yapmıyordu hepsini uzun süredir oynamıştım. Afterburner gibi programlar ile sıcaklık ve güç değerlerine bakıyorum, aşırı ısınma ve darboğaz gibi şeyler söz konusu değil. Oyunlar orijinal, Windows, ekran kartı driver ve BIOS gibi şeylerim güncel. Oyunları bilgisayarım normalde rahatlıkla kaldırabilecek durumda, sistemim gayet yeterli.

Olay görüntüleyicisi üzerinden baktığımda;
Kod:
Application error 1000.
Özel durum kodu: 0xc0000005.
Hata uzaklığı 0x0000000000037ce7.
Hatalı işlem kimliği: 0x1e34.

Bu şekilde görünüyorlar.

Komut istemi üzerinden sfc/scannow gibi forumlarda yazan birtakım komutları denedim fakat bir sonuca ulaşamadım.
Virüs taraması yaptım fakat görünürde bir şey yok.
Ekran kartı VRAM vs. onlar da yeterli, oyun ayarlarıyla düşük yüksek gibi ayarları değiştirerek oynadım fakat bu etkilemiyor.
Onun dışında bilgisayarımı oyun dışında her şeyde kullanabiliyorum.
Birçok şeyi denedim format dışında önerebileceğiniz şeyler varsa bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Not: Oyunları açtıktan 15 20 dakika kadar oynayabiliyorum, ondan sonra kapanıyor. Açılır açılmaz kapanma mevcut değil.
Ve istediğiniz özellik sistem bilgisi vs. gibi şeyler olursa hepsini atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Riot Games oyunlarında böyle bir sorun yaşıyorsanız teknik desteğe yazın. Kendi oyunları için yardım etmişken diğer oyunlarda yaşadığın sorunlarıda çözmüş olurlar.
Teknik destek daha profesyonel olduğundan onlara danışmanızda daha sağlıklı olur.

Ekran kartınız AMD mi?

Ekran kartım NVIDIA MSI GTX 1060 6 GB.

Riot Games oyunlarında böyle bir sorun yaşıyorsanız teknik desteğe yazın. Kendi oyunları için yardım etmişken diğer oyunlarda yaşadığın sorunları da çözmüş olurlar.
Teknik destek daha profesyonel olduğundan onlara danışmanızda daha sağlıklı olur.

Yok hayır Riot Games oyunları oynamıyorum eskiden oynadığım oyunlar olmuştu fakat onlarda hiçbir sıkıntı yaşamamıştım.

HOI 4 RDR 2 AC Valhalla GTA 5 gibi oyunlarda yaklaşık bir aydır yapıyor. Hepsinde belli bir seviyeye kadar çok rahat oynadım fakat bu aralar oyundan atmalar başladı.

Fatal error olabilir mi? Aşırı ısınma sonucu hata vermeden atardı beni eskiden ekran giderdi. Monitörü kapatıp açınca düzelirdi.

Olabilir mi bilmiyorum. Görev yöneticisinden ve MSI Afterburner programından oyundayken bakıyorum 55 dereceyi genelde geçmiyorlar. Ve uzun sürelerce bu oyunları önceden oynadım hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.
(Benim de eski bilgisayarımda aynı şey olurdu monitör açıp kapatınca kendine gelirdi ama o bilgisayarı sonradan değiştirdim.)
Raporu tam vermemişsiniz. Hepsini kopyalayın.
Bunları mı kastetmiştiniz ?

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    69,8 KB · Görüntüleme: 38
  • 2.JPG
    2.JPG
    101,6 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Geri
Yukarı