Oyunları fare ivmesi açık oynamak kötü mü?

LASKEH123

Centipat
Arkadaşlar ben CS'de fare ivmesi açık oynarım. Dün de bir arkadaş "İvme? Mouse ivmesi mi ki? Eğer mouse ivmesinden bahsediyorsan açma, aimin güçlenmez hem de hiç." dedi.

Bir de kas hafızanın gelişmesi zorlaşır demiş. Biraz haklı gibi geldi. Bundan sonra sizce ivme kapalı oynamaya mı alışmalıyım?

Gelişmen imkansız değil ama daha zor. O olayın tam olarak ne yaptığını biliyor musun?

Sen şu anki hızına alıştığın için sürekli onda kalırsın. Hızlandığın an fare farklı yere gideceği için mesafeyi de kısaltman gerekir. İkisini birden rahatça değiştirmek çok zor.

Kapalı oynamanızı tavsiye ederim.

Uzun süredir oynuyorum ve alışması zor ama imkansız değil.
Ben açmanızı öneririm ama eğer kesin alışırım diyorsan.
Zaten fare ivmesi açık oynamaya alışkınım fakat bir yerde böyle bir yazı görüne fare ivmesiyle oynamayı bırakmalı mıyım diye düşündüm.
Gelişmen imkansız değil ama daha zor. O olayın tam olarak ne yaptığını biliyor musun?

Sen şu anki hızına alıştığın için sürekli onda kalırsın. Hızlandığın an fare farklı yere gideceği için mesafeyi de kısaltman gerekir. İkisini birden rahatça değiştirmek çok zor.

Kapalı oynamanızı tavsiye ederim.
Fare ivmesi açık oynamaya alışkınım aslında fakat arkadaşın yazdığını görünce acaba fare ivmesiyle oynamayı bırakmalı mıyım diye düşündüm.

Zaten fare ivmesi açık oynamaya alışkınım fakat bir yerde böyle bir yazı görüne fare ivmesiyle oynamayı bırakmalı mıyım diye düşündüm.
Alışkınsanız neden kapatanız ki. Profesyonel oyuncuları da örnek olarak verebilirim. Ortalama açık oynuyor, tabii hepsinde yılların tecrübesi var ama yine de sizde daha iyi alışabilirsiniz.

Csgo oyuncularınım yaklaşık yüzde 98i ivme kapalı oynuyor ama örnek olarak Xantares geçen aya kadar ivme açık olarak oynuyordu ve neredeyse dünyanın en iyi aimeri olarak gösteriliyordu. Ancak o da ivmesiz kullanmaya başladı.

Kas hafızası için kötü. İvme açıksa FPS oyunlarında yavaş hareketlerinde nişangah daha yavaş, hızlı hareketlerinde daha hızlı hareket eder. İşareti kaldırırsan nişangah her hız farkında aynı seviyede hareket eder ve bu kas hafızası için çok daha iyidir.

Kas hafızası için kötü. İvme açıksa FPS oyunlarında yavaş hareketlerinde nişangah daha yavaş, hızlı hareketlerinde daha hızlı hareket eder. İşareti kaldırırsan nişangah her hız farkında aynı seviyede hareket eder ve bu kas hafızası için çok daha iyidir.
Anladım bu aralar Valorant oynuyorum ve orada fare ivmesi yok yani fare ivmesi olmadan oynamaya alışıyorum. Fakat windowsun kendi fare ayarlarında ivme açık onu da kapatmalı mıyım? Alışmak için.

Anladım bu aralar Valorant oynuyorum ve orada fare ivmesi yok yani fare ivmesi olmadan oynamaya alışıyorum. Fakat windowsun kendi fare ayarlarında ivme açık onu da kapatmalı mıyım? Alışmak için.

Evet, kapatmalısınız. Resimdeki gibi olmalı. İlk zamanlar biraz hızlı gelecek ama bol bol antreman yaparsanız ve oynarsanız alışırsınız.

12333.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı