Oyunları kaydetmek için hangi program kullanılmalı?

turaner2422

Hectopat
Makaleler
2
Ben oyun oynarken FPS düşmesini istemiyorum. Elimde olan 3 program var.

1. NVIDIA Shadow Play. ALT+Z yapınca çıkıyor oradan kaydediyorum. Full HD 60 FPS kayıt alıyorum oyun sırasında FPS düşmüyor rahat rahat oyunumu oynuyorum. Ama videolar çok yer kaplıyor. Ayarlar sınırlı.
2. Xbox Game Bar. Yine bilgisayarda yerleşik olarak bulunan bir program. 120 FPS alıyorsam 60'a indiriyor resmen PC'yi öldürüyor. Boyutlar da yine yüksek oluyor. Süre sınırlaması avr max. 2 saat kaydedebiliyorsun.
3. Bandicam. Benim en sevdiğim ve başka işler yaparken de rahat rahat kullandığım bir program. Kalite ayarı, FPS, çözünürlük dilediğim gibi seçebiliyorum. Ancak bu program da FPS düşmesine neden oluyor oyun içinde kayıt yaparken.

Genel soru: FPS neden düşer ki kayıt yaparken? Bilgisayar yoruluyor anlıyoruz ama NVIDIA'nın programı bunu bilgisayara yük olmadan nasıl başarıyor? Ama bu sefer de dosya boyutu eşek gibi artıyor?

Genel soru 2: Sizin önerebileceğiniz kaliteli bir program var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soru 1 cevap: Çünkü ekran kartı üreticileri kartlarını yormayacak şekilde programları optimize ediyorlar. Boyut konusunda da ekranı anlık olarak yakalamak ve her kareyi ayrı ayrı kaydettiği için artıyor boyut.
Soru 2 cevap: Benim tavsiyem ekran kartı üreticilerinin programları olacaktır.

Bandicam hem performans hem de çıktı kalitesi olarak benim en favori yazılımım. Doğru ayarlar ile sıkıştırma yaparken bile kaliteden ödün vermiyor.

Shadowplay için Alt+Z basmanıza gerek yok, ALT+F9 basın herhangi birşey yaparken. Başlatıyor, tekrar basıyorsunuz kapatıyor.

Bandicam hem performans hem de çıktı kalitesi olarak benim en favori yazılımım. Doğru ayarlar ile sıkıştırma yaparken bile kaliteden ödün vermiyor.
Kullandığın ayarları benimle paylaşabilir misin? Elde ettiğim dosya hem düşük boyutlu hem kaliteli oluyor bu doğru. Ama kayıt esnasında oyun oynayamıyorum sürekli drop yiyorum bilgisayarı çok yoruyor.

Ayarları hatırlamıyorum çünkü en son 7 ay önce W3 kayıtları almıştım. Sistemde şu an yüklü değil ve ayarlar öbür disk arşiv bölümünde. O zamanlar ''Bandicam lag and drop fix'' diye arama ile bir forumdan almıştım. Sıkıştırma ve lag ayarlarını not defteri ile kayıt ettim ama arşivde.

Geri
Yukarı