Oyunları kendi launcherlarından mı, yoksa Steam ve Epic gibi servislerden mi almalı?

asilaslan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yakin zamanda Epic'ten indirimde 53 TL'ye Ghost Recon Breakpoint aldim fakat aklimda hep Uplay'den alsaydim daha mi iyi olurdu sorusu var. Ozellikle buyuk çapli oyunlarda (RDR 2, AC Valhalla vs) kendi platformlarindan almak mi daha iyi, yoksa Epic ve Steam'den almak mi? Oyunlarda mod yapmakta veya Türkçe yama yapmakta engel bir durum oluyor mu Epic ve Steam'de? Ozellikle Epic Games'e olan yorumlarinizi bekliyorum. Sizce ne gibi artisi veya eksisi var Origin, Uplay veya Rockstar Games'in kendi launcherinden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yakin zamanda Epic'ten indirimde 53 TL'ye Ghost Recon Breakpoint aldim fakat aklimda hep Uplay'den alsaydim daha mi iyi olurdu sorusu var. Ozellikle buyuk çapli oyunlarda (RDR 2, AC Valhalla vs) kendi platformlarindan almak mi daha iyi, yoksa Epic ve Steam'den almak mi? Oyunlarda mod yapmakta veya Türkçe yama yapmakta engel bir durum oluyor mu Epic ve Steam'de? Ozellikle Epic Games'e olan yorumlarinizi bekliyorum. Sizce ne gibi artisi veya eksisi var Origin, Uplay veya Rockstar Games'in kendi launcherinden?

Bir sorun teşkil etmez. Oyun dosyaları aynı satıcı mağaza farklı.

@asilaslan Aldığınız oyun online tabanlı bir oyun olduğu için zaten mod vs. yapmanız sıkıntı çıkaracaktır.

Platformlarda şöyle bir durum var. Epic'ten almış olduğunuz Breakpoint'e Ubisoft platformundan DLC alabiliyorsunuz. Ama Steam'den aldıysanız (Breakpoint Steam'de yok, örneğin Wildlands için örnek vereyim.) DLC'sini Steam'den almak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca Epic'ten almış olduğunuz Breakpoint'i açmak için Epic'in açık olmasına gerek yok. Direkt Ubisoft'un kendi platformu yeterli oluyor, ama Steam'den alınan farklı platformlara ait olan oyunları açmak için Steam'in de açık olması gerekiyor.

@asilaslan aldığınız oyun Online tabanlı bir oyun olduğu için zaten mod vs. yapmanız sıkıntı çıkaracaktır.

Platformlarda şöyle bir durum var. Epic'ten almış olduğunuz Breakpoint'e Ubisoft platformundan DLC alabiliyorsunuz. Ama Steam'den aldıysanız (breakpoint Steam'de yok, örneğin Wildlands için örnek vereyim.) DLC'sini Steam'den almak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca Epic'ten almış olduğunuz Breakpoint'i açmak için Epic'in açık olmasına gerek yok. Direkt Ubisoft'un kendi platformu yeterli oluyor, ama Steam'den alınan farklı platformlara ait olan oyunları açmak için Steam'in de açık olması gerekiyor.

Peki Epic'ten alinca epigin Launcheri kapali oldugu halde nasıl oyunu Ubisoft Connect'ten acacağım gecen sene Battlefront 2'yi oynarken Origin'le, Epic launcheride aciyordu oyuna giris yaparken. Ayrica ornegin AC Valhalla'ya Türkçe yama yapacağım onu engellecek bir durumu var mi epigin ?

@asilaslan Yama olayını bilmiyorum. Origin oyunu da hiç açmadım Epic’ten ama direkt Origin üzerinden oyunu açınca Epic gerekmiyor diye biliyordum.

Gördüğüm tek fark GTA 5 idi epic gta 5 te 1600x900 düşük ayarlarda story oynarken 40 50 fps civarı oynarken steam gta 5 te 1920x1080 yüksek ayarlarda oynarken 60 fps altına düşmüyor diğer oyunlarda durum böyle mi bilmem ama gta 5 te böyle

Her iki durumda da birden fazla platform kullanmış olacaksın. Bu yüzden fark etmiyor. Oyunların indirimli, indirimsiz hali fiyatları da her platform da aynı oluyor. Burada Steam'ın artısı oyun başarımları, bazı oyunların atölyesinin olması ve ekran görüntüleri alıp paylaşmak. Bunun dışında hiçbir artısı veya eksisi yok. Epic tarafında ise indirim kuponu veriyorlar bazen. Böylece oyunları daha iyi fiyattan satın alabiliyorsun ama Steam gibi bir sistemi yok. Ha korsan oyun indirmişsin, ha Epic'den satın almışsın. Öyle bir hissiyat veriyor platform. Yani ölü gibi bir yer.

Epic Games'den alınan Ubisoft oyunları, Ubisoft Connect'den alınmış gibi kullanılabiliyor. Epic, Ubisoft hesabınızda oyunu bir kodla aktifleştiriyor.
Steam'de bu durum farklı. Steam'den aldığınız Ubisoft oyunlarını Steam üzerinden başlatmak şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı