Oyunları sanal bellek kapalı oynama

SupremeMaster

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Okuyan işsiz
Sistemim 7700HQ, GTX 1050 4 GB ve 8 GB 2400 MHz DDR4 Samsung RAM'den oluşmakta. Ana disk 128 GB SanDisk SSD ve bir adet 5400 rpm yedek diskim var. Ara sıra sanal bellek ayarlarımı kurcalamak hoşuma gidiyor ve çok düşük değerlere bazen 0'a getiriyorum çünkü sürekli 8 GB ve üstü RAM'ler için işletim sisteminin daha stabil çalışacağı yönünde öneriler yapılıyor. Öyle oluyor da Windows içerisindeki hafiflik ve stabilite kendini hissettiriyor.
Fakat oyunlara geldiğimizde çoğu oyun 2 dakikalık bir süre ardından yetersiz bellek hatası verip çöküyor. Windows ise otomatik olarak 6 GB'dan fazla sanal bellek atıyor. Bu bana biraz fazla geliyor fakat ben hiç kullanmak istemiyorum. Durum ile ilgili öneriniz var mıdır? Sanal belleği kapatarak aynı zamanda çökmeleri engellemenin bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sanal bellek ayarını kapatmayı veya 0 olarak girmeyi önermiyorum. Olduğu gibi bıraksanız daha iyi olur. İdeal değerler ise;
Min: RAM x1.5
Max: RAM x3
olacak şekildedir.
Sanal bellek ayarını kapatmayı veya 0 olarak girmeyi önermiyorum. Olduğu gibi bıraksanız daha iyi olur. İdeal değerler ise;
Min: RAM x1.5
Max: RAM x3
olacak şekildedir.

Teşekkürler cevap için. Şimdi SSD diskimde fazla boş yerim yok. Windows kendi başına 6gb atıyor, fakat herkes 1.5 katı öneriyor yani bu da 12 gb ram felan demek bu da geriye 6 gb felan boş alan kalıyor demek. Sizce bu şekilde daha mı sağlıklı olur yoksa Windows'un otomatik atadığı değerde mi bırakmalıyım ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı