Oyunların 60 FPS sabit olma sorunu

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımdaki bütün oyunlar 60 FPS'ye sabit durumda. Sadece Resident Evil Biohazard, LoL ve CS GO normal çalışıyor onun dışında Fallout 3, Outlast 2, Crysis, Medal of Honor bu oyunlar ve daha fazlası 60 FPS'i geçmiyor. VSYNC kapalı oyunlarda ama neden böyle anlamış değilim. Sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim düzelmedi. XBOX ayarlarından DVR'ı kapadım oda işe yaramadı.

Sistemim imzamda yazıyor.

Edit: Monitörüm yok oyunları 32 İNC Samsung TV'den oynuyorum yenileme hızı 60HZ bu yüzden olabilir mi? Bu yüzden olsa bile neden söylediğim 3 oyunda sıkıntı yok?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ayarlar bölümüne nasıl gidildiğini bilmiyorum, buraya gir ve işaretli yeri kapat. Bazı oyunlarda 60 FPS'yi aşmasının sebebi bu özelliğin her oyunda çalışmıyor olması. Ayrıca bu özelliğin düzgün çalışması için en güncel sürücüye sahip olduğundan emin olmalısın. Diğer ayarları da kurcala/keşfet deneme yanılma yap, hangi ayar ne işe yarıyor öğren.

Eki Görüntüle 230508

60 FPS'den faha fazla FPS almanın anlamı, faysası yok, ekranda daha fazlasını göremezsin. Böylesi daha iyi, ekran kartı daha az ısınır, daha az enerji harcar ve daha az devreleri yorulur böylece ömrü uzar.
Hocam zaten bahsettiğiniz ayar kapalı denemediğim ayar kalmadı işe yaramıyor.

Bazı oyunlarda V-Sync'ı kapatsanız dahi FPS 60'ı geçmez. Bazı oyunların kendi FPS kilifi var, Outlast 2'de sanırım öyle dün bende de 60'ı geçmedi...
Hocam valla Outlast 2 olsa sadece neyse Resident Evil Biohazard hariç çoğu oyun böyle 60 FPS kilitli anlamadım gitti. Assassin's Creed 2 var oda öyle Fallout 3 öyle Medal of Honor öyle yani aklım ermiyor. 60 FPS sabit ama çok hareketli sahnelerde 45 e falan düşüyor çok azda olsa buda can sıkıcı bir durum oluşturuyor.

VSYNC ile alakali olabilir. Oyun ayarlarından VSYNC'yi kapat ama bu görüntü yırtılmasına neden olabilir.
Yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim.

O zaman cevap da vermeyeceksin.
Hocam birbirinizi kırmanın anlamı yok arkadaşın gözünden kaçmış olabilir teşekkürler ilginiz için.

Yardım edebilecek biri yok mu

Xbox DVR'ı kapattınız mı? Yine AMD ekran kartı sürücüsü üzerinden Chill ayarını kapatın. Yüksek performans güç seçeneğini kullanın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı