Oyunların hareket ettikçe kasması

İşletim sistemi
Windows 10

kumpir

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle umarım uygun yere yazıyorumdur bunu, ilk kez buraya yazışım çünkü. Birkaç oyun oynadım ve hepsinde de fark ettim ki bir alanda, bölgede bir süre durunca grafiklerim ne kadar yüksek olursa olsun arkada ne kadar çok şey çalışırsa çalışsın hiçbir kasma olmuyor. ancak alandan alana geçerken -bunu Minecraft'ta ilerledikçe harita yüklenirken kasması gibi düşünebiliriz- grafiklerim ne kadar düşük olursa ve uygulamalar, ayarlar her şey performans üzerine olursa olsun epey bir kasma oluyor. Bu durum hem çok tuhafıma gitti hem de sinirimi bozdu, bir iki arkadaşıma da dedim bir tanesi 'Oyunu SSD'ye atmayı dene, orada daha hızlı çalışır' dedi. Ama önceden hiçbir şekilde kasma sorunu yaşamıyordum, sonradan hiçbir şey değiştirmememe rağmen bu olmaya başladı. Format atmam da bir işe yaramadı. Bugün oynadığım başka bir oyunda da aynı şeyi yaşayınca buraya yazayım, buradan birçok sorunumu çözmüştüm dedim :D

RAM yetersiz kalıyor olabilir. Genelde haritada daha fazla yer yüklenince takılma sorunları oluşmaya başlar.

1616595430294.png
Windows 10

Geri
Yukarı