Oyunların iki kat hızlı çalışması

Makaleler
3
Oyunlarda Anormal Hızlanma Sorunu Aynı sorunu yaşıyorum.
Sistemi 4 ay önce vatan dan toplamıştım. 1 ay sonra Battlefield 1 oynarken ara sahnelerin çok hızlı aktığını gördüm. (Operasyonlar) Hızlı derken mesela bir videoyu 2x ileri sararsınız ya öyle işte. Oynanışa etki etmediği için kafaya takmamıştım. Fakat yaklaşık 2 hafta önce fark ettim ki bütün oyunlar en başta PUBG olmak üzere 2x daha hızlı çalışıyor. Arkadaşlarıma çektiğim videoları izlettim onlarda hızlanmış dedi. Sadece oyunlarda değil internetten video izlerken hatta windows un geçiş animasyonları bile daha hızlı. (Pencere açılışları vs.) Bu durum beni gerçekten çok sinir ediyor ve çoğu oyunu oynayamıyorum. İşin garibi R3 1300X kullanan bir arkadaşım var ve o da aynı sorunu yaşadığını belirtti. Sorunu çözmek için denediğim yollar:

- DDU ile kökten temizlik yapıp sürücüleri yeniden kurdum.
- Windows' u güncelledim.
- Yüksek performans modunu kapattım.
- HD tune pro ile test yaptım bir sorun çıkmadı.
- Oyunları kaldırıp yeniden kurdum.
- AMD Dual Core CPU Optimizer kurdum işe yaramadı.
- Format attım.
- BIOS sıfırladım.
- BIOS güncelledim.
- İşlemciye underclock yaptım.
- Elimle işlemciye voltaj verdim.

Burada çözüm bulamazsam son çare olarak Vatan'a götüreceğim. İnternetim müsaade ederse video atacağım.
Hocam bana yardımcı olabilir misiniz? @Recep Baltaş

• MSI B350M PRO-VDH AM4
  • AMD Ryzen 3 1200 OC 3.70GHz 8MB
  • Kingston HyperX 8GB 2667MHz
  • MSI GTX 1050 2 GB 128Bit OC
  • WD Blue 1TB 7200Rpm 64MB
  • Sandisk SSD Plus 120GB

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG oyunu da hızlı çalışıyor demişsin. Karakterin hızlı mı koşuyor? Hızlı koşuyorsa sadece senin karakterin mi hızlı koşuyor yoksa diğer karakterler de mi hızlı? Bilgisayarı evinize uzak bir yere kurun aynı sorunun tekrarlayıp tekrarlamadığını deneyin. Sorun elektrik ile ilgili olabilir.

PUBG oyunu da hızlı çalışıyor demişsin. Karakterin hızlı mı koşuyor? Hızlı koşuyorsa sadece senin karakterin mi hızlı koşuyor yoksa diğer karakterler de mi hızlı? Bilgisayarı evinize uzak bir yere kurun aynı sorunun tekrarlayıp tekrarlamadığını deneyin. Sorun elektrik ile ilgili olabilir.

Yok yok sorun hava şartları ile ilgili. Beyler yanlış bilgilendirme yapmayın burada elektrik ile ilgisi yok bunun.

Yok yok sorun hava şartları ile ilgili. Beyler yanlış bilgilendirme yapmayın burada elektrik ile ilgisi yok bunun.
Oradaki herkeste mi böyle? Bence durum bu kadar can sıkıcı ise herkes fellik fellik bilgisayarcıdan bilgisayarcıya gezerdi. Ayrıca yanlış bilgilendirme yapmadım, arkadaş çözüm önerisi istemiş aklıma gelen ne varsa söyleyeceğim elbet deneyip denememek ona kalmış. Kasanın tüm kablolarını söküp power tuşuna 20 saniye basılı tutun, kabloları tekrar takıp sorunun devam edip etmediğini de deneyin.

Oradaki herkeste mi böyle? Bence durum bu kadar can sıkıcı ise herkes fellik fellik bilgisayarcıdan bilgisayarcıya gezerdi. Ayrıca yanlış bilgilendirme yapmadım, arkadaş çözüm önerisi istemiş aklıma gelen ne varsa söyleyeceğim elbet deneyip denememek ona kalmış. Kasanın tüm kablolarını söküp power tuşuna 20 saniye basılı tutun, kabloları tekrar takıp sorunun devam edip etmediğini de deneyin.

Herkes aklına gelen ilk yanlış bilgiyi söylerse bu forumda ekran kartını ters takmaya çalışanda olur. Düşünüp cevap verin.

Bu konuyu açalı neredeyse 1 ay oldu. Şuan için bilmiyorum alıştım sayılır aslında.
Sadece karakter değil her şey anormal biçimde hızlı. Mesele yerden silah alma, camdan atlama ve dürbün açma vs. bunların hepsi anormal biçimde hızlı. PC odamdaydı salona kurdum sonuç aynı. Elektrikten olabileceğini düşündüm akım koruyucu aldım yine aynı. Bu arada sorunun sadece online oyunlarda olduğunu anladım. Modemde sıkıntı var büyük ihtimal.

Hava şartları derken dalga geçildiğini anlamamışız sanırım :) Böyle bir sorun, meh, psikolojik olduğunu düşünüyorum. Önceden konsolda oynuyor muydunuz?

Hava şartları derken dalga geçildiğini anlamamışız sanırım :) Böyle bir sorun, meh, psikolojik olduğunu düşünüyorum. Önceden konsolda oynuyor muydunuz?
Bir kaç kere oynamışlığım oldu ama onun dışında hep PC'de oynarım.
Edit: Bugün SR4 indirdim. Lakin indirmez olaydım. Bunda da animasyonlar normalden daha hızlı.
Sorun çözüldü. Ortada bir sorun yoktu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı