Oyunların pahalılığı

Dolar 2,25 iken ABD fiyatının 1,33 katı civarına satılırdı oyunlar.
Şu an dolar 8,86 (Google amca) adamlar ABD fiyatının 4,5 katına satıyor. Adamlar yapabildiklerini yapıyor. Biz fakiriz.
Değerler bahsedilen zamandaki güncel Assassin's Creed oyunları fiyatına bakılarak elde edilmiştir. ABD fiyatı iki durumda da 60 dolar.

Özel fiyatlandırma sadece Türkiye'ye özel yapılan bir şey değil. Bu kadar da övmeyin. Adamlar az da olsa gelir olsun diye ucuza satıyor, bu kadar. Babasının hayrına ucuza satmıyor.

Yapanlar var hocam. Yapanların hakkını yemeyin. Çoğu büyük oyun friması ve indie oyun geliştiricisi Türkiyeye özel fiyatlandırma yapıyor.
Yaparlar fakat bir yere kadar ve hepsi yapamaz bence ki yapmıyorlar da. Yapanlara lafım yok, Steam bu konuya önayak oluyor. Genellikle çok hype olacağı düşünülen oyunlarda yapmıyor büyük firmalar ki diğer ülkeler biz enayi miyiz demesin.

Battlefield hayranıyım, yeni çıkan Battlefield 2042 almak istiyorum ama oyun 420 lira, biraz düzgün paketi 600 lira...Yani gerçekten yazık bize.. Çok değil ya sadece bir oyunu istiyorum yani, bir tane hayranı olduğum seri var ve onun oyununu alacağım çok değil ama alamıyorum. Bir oyun bile alamayacaksak niye yaşıyoruz ki biz?

Battlefield hayranıyım, yeni çıkan Battlefield 2042 almak istiyorum ama oyun 420 lira, biraz düzgün paketi 600 lira...Yani gerçekten yazık bize.. Çok değil ya sadece bir oyunu istiyorum yani, bir tane hayranı olduğum seri var ve onun oyununu alacağım çok değil ama alamıyorum. Bir oyun bile alamayacaksak niye yaşıyoruz ki biz?
Vergi ödemek için yaşıyorsun bu da soru mu? İşin ne al eline tüfeği git doğuya suriyeye orda gerçek savaş var (!) Ne işin var bilgisayarın başında çocuk musun oyun felan koca adam oldun.

Hocam bir de Battle.net Launcher'a gir ordaki fiyatları görsen kalbin sıkışır.Diablo II remastered ve COD fiyatlarıyla bir aile geçiniyor bu ülkede.

Ekonomimiz güzel.

Geri
Yukarı