Oyunum telif yer mi?

SynioZ

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx 570
i5 4460
16gb
Bir mobil oyun yapmayı düşünüyorum ama GTX, RTX vb. benzeri ekran kartlarını oyuna koymayı düşünüyorum bunların isimlerini değiştirerek koyacağım ama ekran kartını oyuna yerleştirirken ismi RTX 3090 gibi gözükecek mesela, bu sorun yaratır mı telif açısından?

Bir mobil oyun yapmayı düşünüyorum ama GTX, RTX vb. benzeri ekran kartlarını oyuna koymayı düşünüyorum bunların isimlerini değiştirerek koyacağım ama ekran kartını oyuna yerleştirirken ismi RTX 3090 gibi gözükecek mesela, bu sorun yaratır mı telif açısından?
Eğer Nvidia gibi "marka" isimlerini kullanmazsanız, sadece RTX veya GTX yazarsanız sorun olmayacaktır.

Bütçeniz yeterince varsa kullanma haklarını NVIDIA, AMD ve Intel gibi markalardan alabilirsiniz. Ancak böyle bir durum söz konusu değilse isim değiştirmek çözüm olmayabilir. Direkt olarak ekran kartını bire bir oyuna entegre ederseniz telif yemeniz muhtemel. Bu işlemleri bir avukat ile yapmanızı öneririm. Yasal süreç daha kapsamlı ve dikkat edilmesi gereken bir alan.

Nedensizce herkes tüm mesajlara ''beğenmedim'' bırakmış.
Fakat isimleri değiştirin ve ekran kartına benzer bir şey yapmayın.

Harf değiştirirsen sorun olmaz. Bunu yapan bir oyun vardı zaten.

Geri
Yukarı