Oyunun kasılmasının sorunu ne olabilir

• Konuyu başlatan serifcan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 638
S

serifcan

Ziyaretçi
Arkadaşlar oynadığım oyun bazen aşırı derecede kasıyor hatta internet sayfası açtığımda veya arkada YouTube'den müzik dinlediğimde oyunda hareket bile edemiyorum. Bunun sorununun ekran kartından olduğunu sanmıyorum çünkü monitör çözünürlüğü 1400x900 Ekran kartım AsusHD7790 ayrıca kasada yeterli güç kaynağı ve ssd var hard diske ihtiyaç duymadım ama yine de kasıyor fakat işlemci ram ve ana kart baya eski bir ürün ondan kaynaklanıyor olabilir mi sizce ?

Oynadığınız oyunlar nedir ? RAM'iniz düşük, işlemciniz eski. Büyük ihtimal sorun bundan kaynaklanıyor. RAM'i ve işlemciyi yenilemenizde fayda var.
Oynadığım oyunda aslında çok fazla sistem isteyen bir oyun değil Knight Online sırf oyunda video çekmek için ekran kartı ve ssd aldım fakat yine de frapsta fazla fps alamıyorum yinede 25'in üstünde olmasına rağmen bazı sahnelerde kasmalar oluyor.

Fena olmaz. Fx6300 güzel işlemcidir. İmkanınız varsa ileriye dönük RAM'i 8GB yapmanızı öneririm. Ancak anakartınız destekliyor mu bakmanızda fayda var.

Raminin en az 4 gb olmasını tavsiye ediyorum. Eğer işlemcini şuan kullandığın soketten farklı bir soket kullanıcaksan anakartınında yeni işlemciyle uyumlu olması gerek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı