P smart 2019 ilk şarj

Gentos

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. Geçen gün Vatan Bilgisayar'dan P smart 2019 aldım. İlk şarj için 2 satış elemanıda farklı şeyler söyledi. Biri telefonun pilini boşalt sonra şarja tak ve pil %100 olunca çıkar dedi, diğeri ise telefonun pilini boşalt sonra 8 saat boyunca şarj et dedi. Ben pili boşalttım ve %100 olunca(%100 olduktan sonra 15 dk beklettim) şarjdan aldım. Bir de şarjı %55 olarak geldi o gün bitiremedim, hiç şarja takmadan diğer gün bitirdim ve bu dediklerimi yaptım. Uzun lafın kısası iyi yapmış mıyım? Pilin ömrü uzun vadede sıkıntı yaratır mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Bu tarz şeyler artık çok geride kaldı. Li-ion ve Li-po piller ile artık istediğiniz zaman şarj edip istediğiniz zaman çekebilirsiniz. Sadece %20 olmadan şarja takmaya çalışın. Olur da %20'nin altına inerse de 2 saat şarj etmenize falan gerek yok, tam şarj olunca çekip kullanın. Vatan çalışanlarının söylediklerini yapacaksak yandık.
%20 nin altına inince 2 saat şart et , okadar. Fakat 2 türlü de yaptığın çok fark yapmayacak.

Tüm elektronik aletlerde batarya sağlığı için yapmanız gereken şey döngü sayısını düşük tutmaktır. Yani tasarruflu olmak o cihazı ne kadar az şarj ederseniz o kadar iyi anlamına gelir.

Bu sebeple günde 1 defa tam dolum yapmak ve azalmadan şarj etmemek gereklidir.

Bu tarz şeyler artık çok geride kaldı. Li-ion ve Li-po piller ile artık istediğiniz zaman şarj edip istediğiniz zaman çekebilirsiniz. Sadece %20 olmadan şarja takmaya çalışın. Olur da %20'nin altına inerse de 2 saat şarj etmenize falan gerek yok, tam şarj olunca çekip kullanın. Vatan çalışanlarının söylediklerini yapacaksak yandık.

Çözüm
%20 nin altına inince 2 saat şart et , okadar. Fakat 2 türlü de yaptığın çok fark yapmayacak.

Tüm elektronik aletlerde batarya sağlığı için yapmanız gereken şey döngü sayısını düşük tutmaktır. Yani tasarruflu olmak o cihazı ne kadar az şarj ederseniz o kadar iyi anlamına gelir.

Bu sebeple günde 1 defa tam dolum yapmak ve azalmadan şarj etmemek gereklidir.
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Hayırlı bayramlar.
Haklısınız. Teşekkür ederim. Hayırlı bayramlar.

iPhone 5S için geçerli mi dedikleriniz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı