P Smart 2019'a root atılır mı?

Alparslan5115

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, cihazım Huawei P Smart 2019. Root atmak istiyorum fakat sorun olur mu diye merak ediyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bootloader kilidini açman lazım o da DC-unlocker istiyor, DC unlocker 20-30 lira falandı. Mate 10 Lite'ı rootlu kullanan biri olarak deneyimim, ROM'larda performans düşüyor. Pil performansı özellikle sürünüyor makine iPhone gibi günde 2-3 defa şarj istiyor (özellikle Android 10 ve 11'de). Magisk de işlemciyi sömürüyor her seferinde ben Huawei makinede root işini saldım artık. :D :D

Atılır ancak bu işten pek anlamıyor iseniz cihazı brick etme riskiniz çok yüksek.

Kendim atmıyacağım tanıdığım ve bu işlerden anlayan bir telefoncu var ona yaptırmayı düşünüyorum yaptırayım mı?
Bootloader kilidini açman lazım o da DC-unlocker istiyor, DC unlocker 20-30 lira falandı. Mate 10 Lite'ı rootlu kullanan biri olarak deneyimim, ROM'larda performans düşüyor. Pil performansı özellikle sürünüyor makine iPhone gibi günde 2-3 defa şarj istiyor (özellikle Android 10 ve 11'de). Magisk de işlemciyi sömürüyor her seferinde ben Huawei makinede root işini saldım artık. :D :D

Yani yaptırayım diyorum ama kafam karışık size danışayım dedim.

Son güvenlik patchinde yapılamıyor :/

Öncelikle selamlar, cihazım Huawei P Smart 2019. root atmak istiyorum fakat sorun olur mu diye merak ediyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bence root atma zaten Harmony OS yükseltmesi gelecek, eğer root atarsan Harmony OS'a geçemezsin.

Hocam Harmony OS nedir tam olarak.

HarmonyOS ; Huawei'in geliştirdiği bir mobil işletim sistemi. Google, Trump'ın Emir'i üzerine 2019 yılında tüm Google uygulamalarını ve Google'ın işletim sistemi olan Android'i 2019 yılından sonra ki Huawei'in telefonlarında yasakladı. Yani artık Huawei telefonlarda Android işletim sistemi doğru düzgün bir şekilde çalışmayacak. (2019 sonrası telefonlar içi geçerli) 2019 ve daha eski bir Huawei telefonun varsa bu yasaktan etkilenmeyeceksin. 2019 sonra tüm Huawei telefonlarda Google uygulamaları çalışmıyor. (Chrome, YouTube, Google Play Store, Gmail, Google SMS, Google Duo, Google chat, Android) bu uygulamalar çalışmadığı için Huawei kendi işletim sistemini yaptı adı Harmony OS, açık kaynak kodlu bir işletim sistemi, Huawei 2018 ve sonrası tüm Huawei telefonlara nisan ayında bu Harmony OS'u gönderecek.
Detaylı bilgi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı