P20 Pro sim girişi değişirse IMEI süresi uzar mı?

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. 4 gün sonra P20 Pro cihazımın IMEI süresi bitecek ve kapanacak. İlk 4 ayı dolmadan direkt 2. sım girişine takmıştım süre yine uzamıştı işe yaratmıştı. Şimdi aynı taktiği 2. sım girişinden 1. sım girişine taktım acaba yine aynı şekilde uzar mı? Kuzenim aynı taktiği denediğinde işe yaramıştı. Yardımlarınız için teşekkürler. Söylemeyi unuttum telefon Dubaii'den alınmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır uzamaz. IMEI'si giden porta tekrardan sim kart takarsan IMEI gelmeyecek. Çift hatlı telefonlarda iki IMEI aynı anda gitmiyor, biri gittiğinde diğer girişe taktığında sorunsuz kullanabiliyorsun ama o diğeri de belli bir süreden sonra gidiyor, böylelikle iki sim girişinde IMEI'si gittiği anda sim kartı 1 ve 2. slota takmak sorunu çözmez. Yeniden IMEI atman gerekiyor bu durumda.

Hayır uzamaz. IMEI'si giden porta tekrardan sim kart takarsan IMEI gelmeyecek. Çift hatlı telefonlarda iki IMEI aynı anda gitmiyor, biri gittiğinde diğer girişe taktığında sorunsuz kullanabiliyorsun ama o diğeri de belli bir süreden sonra gidiyor, böylelikle iki sim girişinde IMEI'si gittiği anda sim kartı 1 ve 2. slota takmak sorunu çözmez. Yeniden IMEI atman gerekiyor bu durumda.
IMEI'si aslında o portta gitmemişti zaten. Tam gitmesine az bir süre kalmıştı o zaman 2. hatta takmıştım yeniden 4 ay kullandım. Bi' kaç hafta öncede 1. SIM Slotuna takmıştım ve şuan sorunu yok ileride yine aynısını yaparsam döngüye girer mi diye sormuştum.

1. porta IMEI gitmişse 2. porta takıp kullanırsın, aynı anda 2 port IMEI'si birden gitmez. Sonra 2. portunda IMEI'si giderse o zaman IMEI atmak zorundasın. Yeni IMEI attıktan sonra tekrardan belli bir süre sonra 1. portun IMEI'si giderse tekrardan 2. porta sim kartını takıp sorunsuz kullanabilirsin, ta ki 2 . portun IMEI'si gidene kadar.

1. porta IMEI gitmişse 2. porta takıp kullanırsın, aynı anda 2 port IMEI'si birden gitmez. Sonra 2. portunda IMEI'si giderse o zaman IMEI atmak zorundasın. Yeni IMEI attıktan sonra tekrardan belli bir süre sonra 1. portun IMEI'si giderse tekrardan 2. porta sim kartını takıp sorunsuz kullanabilirsin, ta ki 2 . portun IMEI'si gidene kadar.
Yeni bir IMEI attıktan sonra belli bir süre sonra nasıl 1. portun IMEI'si gider hocam anlamadım.

@Emirhan Polat Yeni IMEI attın diye telefonun IMEI'si sonsuza kadar klonlanmayacak manasına gelmiyor, o da belli bir süreden sonra gidiyor, şansına bu süre çok uzun da olabilir, kısa da olabilir. Eski bir telefonun varsa onun IMEI'si telefonuna at kolay kolay IMEI'si gitmez.

Geri
Yukarı