P5G41T-M LX sistem parçaları işe yarar mı?

PhysicalDecline

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Wellington-Seattle
Öncelikle merhaba, az önce aşağıya indim bir hava almaya. Bizim geri dönüşümün oradan geçerken bir tane kasa gördüm. Bir bakayım dedim, içinde anakart, RAM vs. bir şeyler vardı. Ben çok fazla parçalardan anlamadığım için fotoğraflarını çektim aşağıya koyacağım. Parçaları görünüşünden tanıyıp modellerini, işe yararlılığını söyleyebilen olursa çok sevinirim. Benim sistemim şu şekilde:
  • İşlemci i5-4440 3.1 GHz / Ekran Kartı GT710 1 GB / RAM 8 GB DDR3 1333 MHz / Anakart Gigabyte H81M-S2PV / Depolama Hard disk (500 GB).
Bulduğum parçaların görseli:

WhatsApp Image 2021-05-08 at 13.20.56.jpeg

WhatsApp Image 2021-05-08 at 13.20.57 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-05-08 at 13.20.56 (3).jpeg

WhatsApp Image 2021-05-08 at 13.20.57.jpeg

WhatsApp Image 2021-05-08 at 13.20.56 (2).jpeg

Hemen sahiplenin o bilgisayarı :D İçindeki işlemci de Quad serisi çıkarsa ve hafif bir ekran kartı güncellemesi ile ikinci bilgisayarınız olur :D Sorunu yoksa da satarsınız :D LGA775 bir sistem olduğunu da belirteyim. Anakart 8 GB DDR3 1333MHz RAM destekli, G41 chipset ve az da OC yapılabilen kaliteli bir anakart. RAM'ler sanırım 2 GB, o biraz üzer :) PSU ve SSD'de sağlamsa götürün hemen bilgisayarı :D
Hatta anakart sağlamsa ben bile almak isterim :D

Hemen sahiplenin o bilgisayarı :D İçindeki işlemci de Quad serisi çıkarsa ve hafif bir ekran kartı güncellemesi ile ikinci bilgisayarınız olur :D Sorunu yoksa da satarsınız :D LGA775 bir sistem olduğunu da belirteyim. Anakart 8 GB DDR3 1333MHz RAM destekli, G41 chipset ve az da OC yapılabilen kaliteli bir anakart. RAM'ler sanırım 2 GB, o biraz üzer :) PSU ve SSD'de sağlamsa götürün hemen bilgisayarı :D

Hocam şu an aşırı mutlu oldum umarım çalışıyordur ya, bir de anakart benimkinden iyi midir ve benim sistemle uyumlu mudur? Ona göre değiştirim, umarım çalışır ya.

Hocam şu an aşırı mutlu oldum umarım çalışıyordur ya, bir de anakart benimkinde iyi midir ve benim sistemle uyumlu mudur? Ona göre değiştirim, umarım çalışır ya.

Sizin anakartla o anakart arasında nesil farkı var en basitinden. Sizin anakart Haswell mimarili 4. Nesil Intel Core işlemcileri destekler, bulduğunuz ASUS anakart ise en yüksek QX9650 takılabilir. Tabii BIOS modlaması ile Xeon da takılabilir. Sonuç olarak sizin sistem, bulduğunuz sistemden çok daha iyi. Bu sistemi dediğim gibi ya parça parça satarsınız ya da sizi idare edecek kadar güçlendirip ikinci bilgisayar olarak kullanırsınız.

Sizin anakartla o anakart arasında nesil farkı var en basitinden. Sizin anakart Haswell mimarili 4. Nesil Intel Core işlemcileri destekler, bulduğunuz ASUS anakart ise en yüksek QX9650 takılabilir. Tabii BIOS modlaması ile Xeon da takılabilir. Sonuç olarak sizin sistem, bulduğunuz sistemden çok daha iyi. Bu sistemi dediğim gibi ya parça parça satarsınız ya da sizi idare edecek kadar güçlendirip ikinci bilgisayar olarak kullanırsınız.

Hocam ben bu sistemde bulduğum şeyleri (SSD hariç, onu kullanırım) satsam ne kadar toplarım? Ekran kartı için para biriktiriyorum da o yüzden. Bir de bulduğum RAM'i benim sisteme ekleyebilir miyim?

RAM'i ekleyebilirsiniz ama uyumlu çalışmazlarsa sistemde hatalara sebep olabilir. Anakarta dediğim gibi bir sorunu yoksa ben talibim :D Anakart, modeline göre işlemci, RAM, Kasa, PSU, varsa CD-ROM falan satılırsa hiç yoktan 500TL toplarsınız diye düşünüyorum. Anakartın testlerini yapıp sıkıntısız olduğunu bana haber verirseniz 120 - 150TL verebilirim.

RAM'i ekleyebilirsiniz ama uyumlu çalışmazlarsa sistemde hatalara sebep olabilir. Anakarta dediğim gibi bir sorunu yoksa ben talibim :D Anakart, modeline göre işlemci, RAM, Kasa, PSU, varsa CD-ROM falan satılırsa hiç yoktan 500TL toplarsınız diye düşünüyorum. Anakartın testlerini yapıp sıkıntısız olduğunu bana haber verirseniz 120 - 150TL verebilirim.

Benim bilgisayarda 2 tane ram slotu var ikisi de dolu sanırım. Ne yapabilirim? Hocam ben ikinci el fiyatlarına bir bakayım, hem de anakart bende değil şuan, babam arabaya götürdü. Babam da evde değil. Nasıl bir testten bahsediyorsunuz? He bir de işlemciyi nasıl öğrenirim bilgisayarı çalıştırmadan?

Benim bilgisayarda 2 tane ram slotu var ikisi de dolu sanırım. Ne yapabilirim? Hocam ben ikinci el fiyatlarına bir bakayım, hem de anakart bende değil şuan, babam arabaya götürdü. Babam da evde değil. Nasıl bir testten bahsediyorsunuz? He bir de işlemciyi nasıl öğrenirim bilgisayarı çalıştırmadan?
İşlemci fanını sökün, işlemcinin üzerinde yazar modeli.

Geri
Yukarı