P5KPL-AMSE SSD Uyumu

orcnaydn

Hectopat
P5KPL-AMSE model eski bir anakartım var ben buna James Donkey JD120 120GB 2.5" 3D Nand 510MB-440MB/sn SSD Disk model SSD takmak istiyorum ama uyumlu olup olmadığını bilmiyorum eğer uyumluysa içinden gerekli kablolar çıkıyor mu? Yoksa bizim mi almamız gerekiyor şimdiden teşekkürler.

Anakartın SATA 2 destekli olduğundan dolayı 300 MB/s sınırına takılır fakat sen bu farkı günlük kullanımda hissetmezsin. Çünkü SSD'de en önemli olay 4k rastgele okuma/yazma hızıdır. Onun dışında James Donkey ürünleri çok fazla önerilmez, özellikle SSD tarafında. ADATA SU650 öneririm. Şahsen kullanmadım fakat Sosyal'de birçok kullanan ve memnum kalan kullanıcı var. SATA kablosu olarak da anakartında HDD var ise onun kablosunu kullanabilirsin, SSD kutusundan çıkmaz.

Herhangi bir SATA kablosu ile bağlayabilirsin. Sadece SATAII arabirimini kullandığı için SATAIII'e göre yarı yarıya hız farkı olur. Ancak normal HDD'ye göre hızı yine de farkedersin. James Donkey ile ilgili çok fazla olumsuz konu ve yorum var. 20-30 TL farkla daha iyi bir marka almanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı