P5LD2 SE sisteme 180 TL'ye işlemci önerisi

ChappieSs

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar efendim, benim 180 TL gibi bir bütçem var. Bu fiyata güzel bir işlemci arıyorum sizce ne almalıyım.

• 4 GB RAM DDR2
  • Intel(R)Pentium(R) Dual CPU E2200 2.20 GHz işlemci
  • NVIDIA GeForce GT 220 ekran kartı
  • ASUS P5LD2 SE anakart

Bir de ekstra olarak 1 GB daha RAM almayı planlıyorum. Darboğaz yapmayacak bir işlemci tavsiye ederseniz memnun olurum.

Bu anakarta alınabilecek en iyi Core 2 Extreme X6800 işlemci olur onu da piyasada bulmak çok zor anakartınız Quad ve 1333 mhz fsb desteklemiyor bana kalırsa bu sistemi satıp ucuza bulursanız G31-G41 anakartlı sistem almak daha mantıklı olur yoksa hiç uğraşmayın.

Revizyon numarası B2 ise Core 2 Duo E6700 düşünebilirsin. Ondan yüksek bir işlemci yok gibi. Darboğaz da yaşamazsın.

B2 olup olmadığını nereden öğrenebilirim?
Bu anakarta alınabilecek en iyi Core 2 Extreme X6800 işlemci olur onu da piyasada bulmak çok zor anakartınız Quad ve 1333 mhz fsb desteklemiyor bana kalırsa bu sistemi satıp ucuza bulursanız G31-G41 anakartlı sistem almak daha mantıklı olur yoksa hiç uğraşmayın.
Teşekkürler.

Hevesinizi kırmak istemem ama olmaz anakartınızın max 4 gb ram desteği var. E6700 cpu.
Hm bu üzücü oldu teşekkürler yardımınız için.Bu bilgisayarım çok eski abimin eski bilgisayarı ben ekleme yaptım zaten bu biraz daha kötüydü.
İlerde iyi sistem toplayacagım zatende suan aile içi maddi sıkıntılardan elimdekini güçlendirmek istedim fakat imkanlar el vermedi sizinde dediğiniz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı