P600S 2380 TL, P400A DRGB beyaz 1140 TL

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    10,4 KB · Görüntüleme: 15
Teşekkürler hocam diğer ileri zekalı arkadaş beyaz rengin daha çok kir toplama ve kir gösterme durumunu idrak edemediği için kendince espri kasmış.
Elimde sürekli bezle kasa temzilemek istemiyorum. Bazen sildikten 1 dk sonra bile kir topluyor beyaz.

Bir de bir sorum daha olacak. Şimdi bu kasa ile birlikte 3x140 mm fan geliyor. Ben bu gelen fanların aynısından bir tane daha alıp ön panele 3x140, arka panale 1x140 fan, üst panele de 3x120 sıvı soğutma takmak istiyorum fakat bu kasada gelen stok fanların modelini bulamadım. Bilginiz var mı?
Sıfır olarak satılıyor mu bilmiyorum. P400A siyahtan çıkardığım 3x120 RGB fan var ilgilenirsen ayrı bir yerde konuşabiliriz.

Fanlar PWM ve evet 3 pin ARGB'ye sahip fakat soket normalden farklı.
PWM değil hocam sanırım. 3 pin çünkü.

Xigmatek Vanguard Plus 600W 80PLUS AKTİF PFC PSU 2 * Usb 3.0 2*15 Led Fanlı Kasa : Amazon.com.tr: Bilgisayar normalde bu kasayı kullanıyorum ama P600S çok tatlı duruyor. Mevcut kullandığım kasanın PSU'sunu söküp buna takabilir miyim veya PSU almam mı gerekiyor ek olarak? Son olarak mevcut kasam ile kıyaslayacak olursanız P600S'e geçmeye değer mi?
P600S fiyat performans diyemem. Ben olsam o fiyata almazdım. Ancak P400A alınır şuan

P400A ile gelen fanlar pwm+ argb 3 pin kablolu mu geliyor ?
DRGB olarak geçen aslında yine 3 pin 5V olan ARGB fanlar. Girişleri normal ARGB girişinden farklı DRGB'nin. Önemli olan nokta bu zaten. P500A kullandım uzun süre, onda 3 fan DRGB olarak birleşip uçları evrensel 3 pinli ARGB porta uyumlu kabloya bağlıydı. P400A elime geçmediği için fikrim olmasa da bu kasada da onu hesap etmişlerdir diye düşünüyorum.

DRGB olarak geçen aslında yine 3 pin 5V olan ARGB fanlar. Girişleri normal ARGB girişinden farklı DRGB'nin. Önemli olan nokta bu zaten. P500A kullandım uzun süre, onda 3 fan DRGB olarak birleşip uçları evrensel 3 pinli ARGB porta uyumlu kabloya bağlıydı. P400A elime geçmediği için fikrim olmasa da bu kasada da onu hesap etmişlerdir diye düşünüyorum.
Mesela bendeki xpg battlecruiser kasada fanlar 3 pin argb ve pwm kabloları atlama yapılarak takılıyor kalan son kabloyu da anakarta bağladım hem hız hem de rgb kontrolü yapılıyor. Keşke her kasa böyle olsa. Kontrolcü olanları sevemiyorum.

Mesela bendeki xpg battlecruiser kasada fanlar 3 pin argb ve pwm kabloları atlama yapılarak takılıyor kalan son kabloyu da anakarta bağladım hem hız hem de rgb kontrolü yapılıyor. Keşke her kasa böyle olsa. Kontrolcü olanları sevemiyorum.
Çoğu marka kendince bir şeyler deniyor, efendi gibi evrensel 3 pin kullansalar olay kapanacak yani.

Geri
Yukarı