P67A-C45, 9400 gt Hangi Mac OS X Kurulur?

1982

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba kullandığım pc'ye mac osx yüklemek istiyorum. Bir kaç denememde başarısız oldum acemiliğimden. :( Pc özellikleri aşağıda yer almaktadır. Acaba bu bilgisayara mac osx yüklenir mi? Yüklenirse hangi sürümü yükleyebilirim?

• intel i5 işlemci
  • msi P67A-C45(MS-7673) anakart
  • NVIDIA GeForce 9400GT ekran kartı
  • samsung 500gb sata hdd
  • maxtor 1Tb sata hdd
  • 8gb ram

Mavericks denedim, ML 10.8.5 denedim. Unibeast ile usb yazarken nedeni belli olmayan yazma hatası verip, yazmıyor. Bir sürü varyasyon denedim, sonuç başarısız. Anakartı araştırdım uefi desteği mevcut, biosun son sürümünüde güncelledim. Ne yaptımsa bilgisayarı boot edemedim. 1 haftadır uğraşıyorum malesef. Videolarınızı tekrar tekrar izledim, harfiyyen uyguladım ama bir türlü boot olmuyor makine. Diğer boot programlarını da denedim, onlar usbye yazıyor fakat açılışta makine yine boot olmuyor. Acaba anakart sadece Windows uyumlu olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim. Bu sefer myhack programıyla harici hdd ile denedim. Mountain lion yüklendi bilgisayara. Şimdide bilgisayarı yeniden başlattığımda kendiliğinden açılmıyor. İlla -f veya -x konutlarını girdiğimde açabiliyorum makinayı. Multibeast indirdim bir kaç ayar yaptım ama bilgisayarı yeniden başlattığımda yine -f veya -x komutlarını girmem gerekiyor açmam için. Mutibeast içinde bootloader olarak bir seçim mi yapmam gerekiyor? Ayrıca fake smc seçeneğini seçmeli miyim? Her anakartta bu ayarlar aynı mı olmalı?

Multibeasti çalıştırıp gerekli seçimleri yapıp install dedikten sonra kaç tane seçim yaptıysam o adette, yazılım genişletilemez diye myhack' e ait arka arkaya hata ekranları gelmekte bunun için önerisi olan varmı acaba?

unibeast ile boot ederken aşağıdaki hata ile karşolaşıyorum boot işlemim yarıda kalıyo. Sizce konuyla ilgili ne tür bi işlem yapmalıyım? Ayrıca GraphicsEnabler=No yaptım -f -x gibi girdilerlede denedim yinede sonuç başarısız oldu. Biosu güncelledim pek fazla seçenekte yok açıkçası bi ahci desteğini açtim serial portları disable yaptım okadar. Diğer ayarlar overclokla ilgili olduğundan dokunmak istemedim.

79814-cam00195-1.jpg

- - - Güncellendi - - -

Yardımcı olabilecek arkadaş yok mu acaba?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı