P8Z77-V le Plus anakartta i7 3370 dahili GPU görüntü vermiyor

suleymanadiguzel

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba.

Yeni topladığım masaüstü bilgisayara Windows dahi henüz kurmadığım bilgisayara dahili işlemcinin içerisindeki GPU'dan görüntü alamıyorum. Neden acaba? Son sürüm yani BIOS güncel. VGA ve HDMI'ı, anakartın arkasındaki girişlerin ikisini de denedim ama görüntü alamıyorum.

Arkadaştan ödünç aldım, harici ekran kartı takıp görüntü alabiliyorum tabii ekran kartının girişlerinden faydalanarak. BIOS bilgisine girdiğimde işlemci ve RAM vs bilgileri gözüküyor, sıkıntı yok.

2. el topladım bilgisayarı. İşlemci, anakart ve RAM'i Sahibinden'den aldım. Parçaların çalışmasında herhangi bir sorun yok sadece işlemcinin içerisinden dahili grafik biriminden görüntü alamıyorum. İdarelik arkadaşın ödünç aldığım harici ekran kartını sisteme takıp BIOS bilgisine girdiğim zaman ayarlardan mı diyeceğim ama defaults olarak BIOS'u sıfırladığımda ve otomatik olarak harici ekran kartını çıkartınca onboard aktif olur ama anlamadım ben.

Ayarlardan " iGPU" seçeneği gözükmüyor ama harici ekran kartını çıkartınca anakartın arkasındaki HDMI olsun ve VGA olsun bağladığımda tepki yok, hiç tık yok, görüntü yok. Alamıyorum default BIOS'u sıfırladım yine aynı illaki harici ekran kartı takmam gerekiyor görüntü alabilmek için?

Bu arada Windows kurulum sonrası çalıştır -> DxDiag yazdığımda işlemcinin içerisindeki grafik kartı gözükmüyor. Normalde HD Graphics 4000 olması gerekiyor. Aldığım işlemcide sıkıntı olsa, zor bir olasılık, hiç çalışmaz. Anakart mı sıkıntılı acaba ya da Windows kurulu vaziyette anakart sitesinden VGA Driver'ı mı indirmem gerekli? Windows sürümüne uygun indirdim ama "yazılım sistem gereksinimlerini desteklemiyor" diye hata veriyor.

• İşlemci: Intel Core i7 3370.
  • Anakart: P8Z77-V le Plus.
  • RAM: 4 GB 1600MHz.

271858212_2983315818646765_2596020900856241126_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü geliyor ama iişlemcinin gpusunda bi arıza olabilecğeini düşünmüyorm milyonda bir bana nasıl denk gelir sorun başka bi yerde ama çözemiyoruz nasıl yapıcaz?
güncell
gnclll
Yokmu koskoca forumda yardmcı olcak
@Recep Baltaş Yardımcı olabilir misiniz?
koskoca forumda anlayan yokmu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı