Packard Bell Easy Note TK 85 SSD Takma

mustafa1265

Hectopat
Yer
van
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
  • Packard Bell Easy Note TK 85.
  • Untel Core i3-370M 2.53
  • ATI Readon HD 5470M (512) MB
  • 4 GB DDR3 RAM 1333 MHz
Daha doğrusu oyun performans açısından fark yaşanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD hangi bilgisayara takılırsa takılsın inanılmaz bir fark oluşturuyor. Ben E6700 işlemcim olan bilgisayarıma taktım direk yeni bilgisayar almaktan vazgeçtim. Bilgisayarın en önemli parçası herşeyden önce SSD.

Performans dan kasıt eğer ekran kartının işini üstlenecek diye düşünüyorsan hayır tabi. Ama açılışta ve çalışırken 4-5 kat hızlanacaktır. Yani laptopunu kullanırken artık çok geç açılıyor, internet sayfasına bile geç tepki veriyor, kurulum veya kopyalama çok yavaş, çok hantal çalışıyor diyorsan sadece cevabım SSD. Fakat oyunlarda grafik açısından düzelme olacak diyorsan alakası yok. Sadece bilgisayar kasılmadan hiç zorlanmadan ekran kartının gücüne uygun ayarlarda her oyunu rahatça oynarsın.

Oyun performansı (FPS) açısından pek fark yaratmaz, yalnızca haritaların daha hızlı yüklenmesini sağlayıp, yükleme sürecindeki FPS düşüşlerini azaltır. Bilgisayarın genel kullanımında ise SSD, HDD'ye göre çok büyük bir fark yaratır. Bilgisayarın açılışta çok daha hızlı hazır duruma gelir, programların ve oyunların çok daha çabuk açılır, ara yükleme sahneleri uzun olan oyunlarda bu süre kısalır. Kısacası bütçe ayırabiliyorsan kesinlikle almanı tavsiye ederim.

Oyun performansı (FPS) açısından pek fark yaratmaz, yalnızca haritaların daha hızlı yüklenmesini sağlayıp, yükleme sürecindeki FPS düşüşlerini azaltır. Bilgisayarın genel kullanımında ise SSD, HDD'ye göre çok büyük bir fark yaratır. Bilgisayarın açılışta çok daha hızlı hazır duruma gelir, programların ve oyunların çok daha çabuk açılır, ara yükleme sahneleri uzun olan oyunlarda bu süre kısalır. Kısacası bütçe ayırabiliyorsan kesinlikle almanı tavsiye ederim.
sağ olun cevaplar için yenibi labtp alınca kesinlikle ilk iş bilgisayarı hiç kurulumunu yapmadan SSD takıcam 250 gb fikirleriniz beni çok aydınlattı sağolun

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı