Çözüldü Packard Bell Easynote TS11hr BIOS güncellemesinden sonra FPS düşüklüğü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaporens

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Packard Bell easynote TS11hr dizüstü modeline sahibim bugün Packard Bell sitesine girip driver aratırken BIOS'umun eski sürüm olduğunu fark ettim ve güncellemeye karar verdim siteden dosyayı indirip exe ile direk v1.21 sürümüne güncelledim. BIOS sorunsuz bir şekilde güncellendi ancak güncellemeden sonra bariz bir şekilde bilgisayarın açılış süresinde ve açıldıktan sonra da kendine gelme süreside oldukça uzamış durumda. Şimdi benim bilmek istediğim bu sorunun kaynağı ne? Önceki BIOS sürümüne dönersem sorun düzelir mi? Düzelirse nasıl dönerim, güncelleme yaptığım gibi aynı şekilde direk exe dosyasını çalıştırarak eski sürüme dönülebiliyor mu yoksa bunun için farklı bir işlem mi gerekiyor?

Ayrıca fark ettim ki yerel disk D diskinden Windows'un kurulu olduğu C diskine dosya kopyalarken, aktarım çok yavaşken yani C diskinin dosya alma hızı çok yavaşken aynı dosyayı C diskinden D diskine kopyalarken çok hızlı bir şekilde aktarıyor. Bu normal mi acaba?

Evet sen o güncellemeyi yaptığında büyük ihtimalle bios ayarlarında sıfırlandı. Sata modu AHCI veya Intel premium... a geçmiş olabilir kontrol et diğer ayarları falanda. ondan değilse bilmiyorum. bilen biri yazmazsa temiz kurulum yapmayı deniyebilirsin ama önermem. boşuna bütün verileri tekrar indirmen gerekir.

Edit: Driverlarınıda kontrol et belki eski ise yeni bios ile uyumsuzluk çıkarmış olabilir. Olmayada bilir.

Evet sen o güncellemeyi yaptığında büyük ihtimalle bios ayarlarında sıfırlandı. Sata modu AHCI veya Intel premium... a geçmiş olabilir kontrol et diğer ayarları falanda. ondan değilse bilmiyorum. bilen biri yazmazsa temiz kurulum yapmayı deniyebilirsin ama önermem. boşuna bütün verileri tekrar indirmen gerekir.

Edit: Driverlarınıda kontrol et belki eski ise yeni bios ile uyumsuzluk çıkarmış olabilir. Olmayada bilir.
Driverler güncel bir de SATA modu AHCI'ydi sanırım onu ne yapayım?
SATA moduna girdim AHCI'miş onu IDE yaptım ama IDE modunda bilgisayar mavi ekran veriyor mecburen tekrar AHCI modu yapıp bilgisayarı açtım. Temiz bir format atmak düzeltecekse atarım sorun değil. Lütfen konuda bahsettiğim sorunun çözümünü ve kaynağını bilen varsa yazsın.

Şurdan indirip tekrar at biosu link.
Bunun bilgisayarıma uygun olduğuna emin misin çünkü benim işlemcim normal Packard Bell TS11hr modellerinde olduğu gibi i5 2430M değil de i5 2450M işlemcisidir. Bir de eğer uyumluysa kurulumu nasıl yapabilirim?
------------------------------------------------------------------------------------------------

Not= Az önce tekrar bir yeniden başlat denemesi yaptım ve bilgisayar eskisi gibi hızlı açıldı sorun hiçbir işlem yapmadığım halde düzelmiş görülüyor. Konu kilitlenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı