Packard Bell Easynote TS11HR Mac OS X 10.8.5 Install USB Kurulumu

sonycollhwl

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar
Packard Bell e üç günlük uğraş sonrası Mac OS X 10.8.5 kurulumunu yaptım. Boot u USB 'siz olarak ayarladım açılışta problem yok. Şimdi Kext dosyalarına ihtiyacım var.
-Ekran çözünürlüğü 1024x768 görünüyor oysaki ekranım 1366x768. Optimusdan dolayı iki ekran kartı var. BIOS'tan nvidayı devre dışı bırakıp kurulup yaptım. NVIDIA'yı aktif etmem için yapmam gerekir? Ya da çözünürlüğü nasıl düzeltirim ?

-Touchpad ve wireless çalışmıyor kext dosyaları için yardımcı olabilir misiniz.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

Merhaba Recep Bey
Forumunuzu takip ediyorum cevap için teşekkür ederim. Ekran kartım Intel HD Graphics 3000. Sürücü raporuna baktığımda yüklü "Kext yok" yazmakta. GraphicsEnabler=Yes denedim hala çözünürlük 1024x768 olmadı. 1366x768 yapmam için bir öneriniz var mı ?

-"smbios.plist" ile çözebileceğimi gördüm bu dosyayı nasıl hazırlayabilirim. İşlemici ve ya başka donanıma zarar verebilir mi?
-Ayrıca Wireless kext kurmustum wireless açma kapama işlemi yapıyordu ancak seçtiğim ağa bağlanmıyordu. Sonrasında yeniden başlattığımda bu özellikte kayboldu. Wireless adaptörüm "Atheros AR9287 Wireless Network Adapter". Bununla ilgili bir araştırma yaptım. Easynote TS11HR sitesinde "Wireless Atheros AR9285 YES IO80211Family.kext, fixed device ID" yazıyordu. Fixed device ID derken neyi önermiş olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söz konusu dosya /Extra/smbios.plist konumunda yer alır. İlla SMBIOS ile şart değil ama. Bootloader olarak Chimera/Chameleon kullanıyorsanız org.chameleon.Boot.plist dosyasına aşağıdaki kodu girmeniz yeterli:

Kod:
<key>Graphics Mode</key>
<string>1366x768x32</string>

Clover içinde benzer şekilde kod girebilirsiniz. Ya da masaüstü ayarlarından ölçeklendirme ile de çözünürlüğü ayarlayabilirsiniz. Tercihler altından kurcalayabilirsiniz.

HD 3000 devreye sokma için ise GraphicsEnabler=Yes ile boot edebilirsiniz. Tabi Intel HD Graphics Kext'lerini silmediniz diye umuyorum.

Fixed Device ID, Kext dosyasını düzenleyip içine uygun aygıt kimliği eklenmiş olmasıdır. İlla düzenlemenize gerek yok. hazır düzenlenmiş Kext'ler arayın kartınız için. Bu konuda da rehberlerimiz gelecek.

Recep bey maveriks 10.9 kurdum wireless sorunsuz çalıştı. Şimdi ise ses ve touchpat sorunu yasıyorum. Bunların kextleri bulursam genel bir TS11hr için bir yazı yayınlayacağım. Forumunuz çok faydalı çok sağolun.

- - - Güncellendi - - -

Recep bey, Tonymacx86 sitesinde aşağıdaki makaleyi buldum. Optimus serisi ile ilgili bir yazı.

http://www.tonymacx86.com/graphics/...d3000-hd4000-amd-nvidia-working-together.html

Ses ve touchpad sorunum kalmadı teşekkürler.

-Intel Hd Graphics 3000 Ekran kartım 384 mb görünüyordu ancak suan 128 mb görünmekte. Natit.kext kurdum sonrasında kaldırdım Tekrardan 384 mb yapabilmek için ne yapabilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maveriks 10.9 raw dosyasını 8GB flash belleğe yazdırırak kurdum. Kurulumdan sonra ekran 4e bölündü önce Multibeast ile İntel Graphicsi kurdum ekran düzeldi sonrasında wireless ses ve touchpad dosyalarını kurdum. Bir video ile daha net açıklayacağım.

Ekranım için hala bir çözüm bulamadım 128mb görünmekte. BIOS a baktım paylaşılan 128 mb görünüyor. ancak mac de 384 mb görmüştüm ancak tekrardan yapamadım. Ekran launch pad i açtığımda beyaz çizgiler çıkarıyor. Verbos modda AppleIntelSNBGraphics için can't allow diyor. Acaba bundan dolayı mı 128 mb görüyorum .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı