Packard Bell marka laptopta format sonrası 0xc0000185 Hatası

csm44

Hectopat
Packard Bell marka eski bir laptopa, açılırken Packard Bell yazısında kalıyor diye format attım. Format sonrası 0xc0000185 hatası almaya başladım. Format USB'sini Rufus'la hazırladım.

1675810941956.png

İSO dosyasında yani sistemi yüklediğiniz kalıp dosyasında eksik/hata var. Windows'un orijinal sitesinden sıfır bir İSO dosyası indirip tekrar denemenizi öneririm.

ISO dosyasında yani sistemi yüklediğiniz kalıp dosyasında eksik/hata var. Windows'un orijinal sitesinden sıfır bir ISO dosyası indirip tekrar denemenizi öneririm.
Windows 10 medya oluşturma aracıyla yeni ISO dosyası oluşturdum. ISO dosyasını Vento'yla USB'ye yazdım. Bu sefer de mavi ekran hatası aldım.
1675817329036.png

Durdurma kodu: 0xc000021a

Windows 10 medya oluşturma aracıyla yeni ISO dosyası oluşturdum. ISO dosyasını Vento'yla USB'ye yazdım. Bu sefer de mavi ekran hatası aldım.
Eki Görüntüle 1660873
Durdurma kodu: 0xc000021a.

Sistemi komple kaldır ama bundan önce ssd/hdd sağlığı kaç? Bad sector e sistem kurmaya çalışıyor olabilir.

HDD sağlığını bilmiyorum ama eski bir laptop. Sistemi nasıl komple kaldıracağım?

Kurulum aşamasında özel gelişmişi seç orada gördüğün tüm diskleri sil. Ondan sonra sistem kurulumuna başla ama büyük ihtimalle bad sector olayı olabilir benim eski ASUS da oluyordu bad sector e sistem kurduğu için lök diye kalıyordu sistem lök diye.

Kurulum aşamasında özel gelişmişi seç orada gördüğün tüm diskleri sil. Ondan sonra sistem kurulumuna başla ama büyük ihtimalle bad sector olayı olabilir benim eski ASUS da oluyordu bad sector e sistem kurduğu için lök diye kalıyordu sistem lök diye.

İlk format atarken tüm diskleri biçimlendirip, silip temiz kurulum yapmıştım zaten.

Nasıl yapabilirim? Badsector olayının çözümü var mı?
Bad sector taramsı yapınca diksin belli bir yerine kadar yeşil olur. Devamında ise kırmızı olur ve bunu engellemek için yapılacak adımlar şöyledir.

1-)Bad Sector taraması yapılır.
2-)Çıkan sonuca göre her kutucuğun 1GB olduğunu varsayarsak ilk iki yüz kutucuk yeşil devamında 50 kutucuk kırmızı olduğunu ve devamının yeşil odluğunu düşünelim.
3-)İlk olarak diskten 1024x200 olacak şekilde 200GB'lık ilk bölüm disk c olarak bölünür.
4-)Bozuk olan bölüm 1024x50 olacak şekilde kullanılmayacak şekilde bölünür.
5-)Kalan alanda biçimlendirilerek disk d olarak kullanılır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra 50GB'lık olacak şekilde biçimlendirdiğiniz disk bölümünü Windows içinden kapatabilirsiniz. Ve bu sayede diskinizin sadece sağlam olan kısımlarını kullanmaya devam edersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı