Packard Bell TS11HR Başarılı Kurulum

Mavericks 10.9.5’i indirilmesi ve USB’ye yazılması gibi adımları atlıyorum. Forumda bununla ilgili açılmış çok sayıda konu vardır. Benim kullanmış olduğum sürüm ve USB’ye hazırlanma şeklinin gösterildiği link aşağıdadır.

Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı | Technopat Sosyal

Bu bilgisayarın BIOS’undan NVDIA ekran kartı kapatıldığından dolayı kurulum gerçekten kolay geçiyor. Kuruluma başlamadan clover bootloaderdan intel injected seçeneğini kaldırıyoruz. Kurulumu gerçekleştiriyoruz.
Kurulum sonrası MultiBeast 6.5.1 easybeast seçeneğini seçip, driver kısmından sadece ps2 ve usb 3.0 kextlerini seçip kuruyoruz. Ben bootloader olarak chameleon kullanmayı tercih ettim. Bu seçimlerle birlikte kuruluma geçiyoruz, bootloader ve gerekli kextleri kuruyoruz. Bilgisayarımız sorunsuz şekilde boot edilir hale gelmiş oluyor.
Son adım olarak ses, wi-fi ve ekran kartı kextlerini kurup işlemleri bitiriyoruz.
Önemli Not: Ses ile ilgili kurulumda önce installer paketi kurulacak ve sonrasında patch yapılması gerekmektedir.
Ben Ethernet kullanmadığımdan dolayı Ethernet kartını tanıtma gereği duymadım. Ancak sistemin Ethernet kartına ait kextleride bir çok yerde mevcuttur.

Gerekli kext ile ilgili dosyalar
TS11HR

Kurulum sonrası gerekli, gereksiz her soruma cevap veren ve bu sistemi sorunsuz bir şekilde kurmamı sağlayan @montezuma hocama teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı