PackardBell Easynote TS11-HR ve Intel i7 2670QM Aşırı Sıcaklık ve Oyunlarda Fps

Arkadaşının kullandığı termal macun marka ve modelinden internette termal iletkenlik vb. özelliklere ulaşabilirsin.
Numaralandırmayı anakartta değil, ısı boruların üzerindeki bakır tablalarda varsa görürsün.

Daha önceki mesajımda söylediğim gibi intel xtu'yu araştırman gerekiyor.

Videolara aldanma mevzu uzun.. Voltaj düşürüp sonra sistem stabil mi diye sürekli test yapılması lazım. Emin olunca o ayarları kullanabilirsin.

www.google.com.tr: intel xtu undervolting - Google'da Ara

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Silinen üye program üzerinde herhangi bir oynama yapamıyorum sanırım bu notebook olmasından ve Overclock'a izin verilmemesinden kaynaklıyor..

@SemihUluca işletim sistemini kurdum, bütün diskleri biçimlendirdim şuan ufak bir gözle görülen performans artışı var ancak görev yöneticisini açtığımda bi anda %80 cpu görünüyor sonra bu düşüyor.. Isıda herhangi bir değişiklik yok.. Sadece Chrome açıkken ısı değerleri şu şekilde:
6QEA70.png

Aynı sorun bende de vardı.Bunu işlemci güç tüketimiyle bi alakası yok.Uzun bir süredir kullanıyorsanız bakım yaptırmanızı öneririm 70 tl civarı temizlik termal macun değişimleri format vs. işlemi yapan yerler var format istemiyorsanız fiyattan düşüyorlar.Ben yaptırdım şuanda oyunlarda 50 dereceyi aşmadı laptopbum.

@Zülfikar Intel Extreme Tuning Utility programı ile stress test yapıyorum, CPU ile yapınca maksimum 86 derece geliyor ancak grafik testi yaptığımda işlemci ısısı 98 dereceye kadar çıkıyor.. Bu sanırım onboard'ı kullandığından kaynaklanıyor.. Fakat format atmadan önce NVidia grafik sürücüsünü seçtiğimde oyun oynarken 107 dereceyi gördüm sonra bilgisayar kendini kapattı.. Bu mesajı yazarken CPU ısısı 65 ile 71 derece arasında oynuyor..

@Silinen üye pazar günü bilgisayarcıya gidip tekrar macun yenileyip bakım yapıcaz bakalım artık

Arkadaşlar sorunum devam ediyor farklı çözümleri olan yok mu tekrar termal macun değiştirmeyi önermek dışında?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı