Packardbell EasynoteTs11Hr 710-Tk ısnma sorunu

Enes ERGÜN

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Arkadaşlar belirttiğim laptop i7 2670QM işlemci GT540m ekran kartı kullanıyor. Son zamanlarda makine çok ısınmaya başladı standart internet kullanımında dahi 50-55 derecede çalışıyor (Sniper2 GW da 90-93 dereceye çıkıp sabitleniyor reset atmıyor makine dayanıyor). Geçen gün açtım içini güzelce temizledim, termal macun yeniledim fakat değişen hiç bir şey olmadı. Sorun nedir sizce?

Kendim açtığım için garantisi bozuldu. Bu sabah tanıdık bir bilgisayarcıya götürdüm açıp baktık yanlış yapılmış bir uygulama olmadığını söyledi. Isı değerleri AİDA64'le de aynı boş kullanımda 50-55 derecede.

MSI gx660r pc var bende i7 820qm ve gtx460m .. Şu an sadece bu yazıyı yazıyorum ve sıcaklık değerleri 55 55 56 55 olarak görünüyor .. Yani gayet normal bu değerler dert etme.

Daha önce 35-40 civarlarındaydı ne olduysa yükseldi sıcaklık. Online Sniper2 GW oynuyorum 97 dereceyi buluyor anında, 2 saate yakın oyun esnasında makine tava gibi oluyor, fakat kapan falan olmuyor. Gittiği yere kadar artık bir şey olursa masaüstüne geçmek için bahane olmuş olur, yada oyun defterini kapatıp bir macbook almayı da düşünüyorum. Zaman neyi gösterecek bakalım. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı