Page Fault İn Nonpaged Area Mavi Ekran Hatası

Furkan Ayhan 3

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Bu sorunun ne olduğunu çözerseniz sevinirim.
İlk olarak RAM testi yapmıştım ve testi 5-10 dakika bekledim ve hiçbir kırmızı ekran gelmemişti. RAM'de sorun olmadığını düşünüyorum. Olsaydı sorun var derdi. Recep abi bu konuda RAM testi yap demişti.
Link: Page fault .rar — RGhost — файлообменник

Son düzenleyen: Moderatör:
Symantec kaldır. DDU ile Nvidia GPU sürücünü sil ve güncel olanı yükle.
Ayrıca sistem USB ile aygıt varmı ? Var ise bir süre sök ve kullanma.
Son olarak RAM testi 10 dakikalık bir iş değil. Test bitene kadar beklemelisin.

BIOS güncel değil;
http://download.msi.com/archive/mb/bos_exe/7255v56.zip
Kasayı açıp anakartın P4M900M2-L yazıyorsa bildirin. Yazmıyorsa da sorun yok verdiğimi yükleyebilirsiniz. AFUWİN ile yükleyin sosyalde rehber bulunuyor.

Norton ve ürünlerini kaldırın.

Aynı şekilde bu problemi bende yaşamaya başladım. Bir bakarsanız sevinirim. Screenshot

NVIDIA yeni sürümü yüklüyordum normalde 5 dakika süren kurulum 1 saat sürünce kapattım. Sanırım tam yüklenmedi şu anda onu tekrar yüklüyorum ama kaldırıp mı tekrar yüklesem yoksa son sürümü direk tekrar mı yüklesem. İkinci olarak HDD %100 çalışıyor ama bundan olma ihtimalinin zayıf olduğunu düşünüyorum çünkü uzun süredir arızalı HDD.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Bir kaçını yapabileceğim ama RAM testi biraz sıkıntı gibi, dizüstü bilgisayarımın dahili ekranı kırık olduğu için harici ekran kullanıyorum ve RAM testi yaparken de harici ekranımı açamıyorum yani bunun bir yolu yoksa sıkıntı. :/

Edit: Son mesajımdan beri checkdisk yapıyordum. Bu ne lanet bir şeymiş. Ekranım kırık olduğu için % kaç olduğunu da göremedim ama 5 saatin sonunda dayanamayıp tekrar başlattım ve checkdisk i geçmek zorunda kaldım. Büyük ihtimal chkdsk yeniden başlattığımda tekrar yapacak bunu nasıl iptal edebilirim?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı